Audiometria Impedancyjna Warszawa – ile trwa i jak wygląda badanie?

Audiometria impedancyjna to jedna z obiektywnych metod badania słuchu – szeroko wykorzystywana w diagnostyce patologii ucha środkowego w czasie której mogą być wykonane nie jeden, nie dwa lecz nawet trzy testy sprawdzające sprawność i funkcje ucha środkowego.

Spis treści

Co to jest audiometria impedancyjna z tympanometrią?

Audiometria impedancyjna służy do badania impedancji akustycznej ucha środkowego tzn. oporu, jaki dla fali akustycznej stanowi układ przewodzący dźwięk. W skład tego układu wchodzi błona bębenkowa, kosteczki słuchowe oraz więzadła w jamie bębenkowej.

Audiometrię impedancyjną cechuje nieinwazyjność, prostota i krótki czas pomiaru oraz jego automatyzacja z dużą zgodnością wyników pomiarów z obrazem klinicznym słuchu pacjenta i innymi wynikami badań słuchu.

Audiometria impedancyjna obejmuje następujące testy:

Co bada audiometria impedancyjna?

Audiometrię impedancyjną najczęściej wykorzystuje się do oceny poszczególnych schorzeń ucha środkowego (kosteczki słuchowe, błona bębenkowa, trąbka słuchowa / Eustachiusza).
Zastosowanie kliniczne audiometrii impedancyjnej jest bardzo szerokie i obejmuje:

Czy audiometria impedancyjna jest bolesna?

Badanie audiometrii impedancyjnej jest bezbolesne, ale ze względu na podawane poprzez sondę do ucha dźwięki o różnych częstotliwościach i stosunkowo dużych natężeniach – badanie może być nieprzyjemne.

U kogo wykonuje się badanie audiometrii impedancyjnej?

Audiometrię impedancyjną wykonuje się u noworodków, małych dzieci, młodzieży i dorosłych. Co oznacza, że nie ma żadnego ograniczenia wiekowego, aby wykonać badanie audiometrii impedancyjnej.

Jakie są przeciwwskazania do audiometrii impedancyjnej?

Nie ma przeciwwskazań do wykonywania audiometrii impedancyjnej, ale są pewne zasady, które muszą być przestrzegane, aby wyniki audiometrii impedancyjnej były prawidłowe.

Audiometria impedancyjna Warszawa

Jeżeli interesujesz się przeprowadzeniem badania w Warszawie, śmiało skontaktuj się z naszą placówką poprzez numer telefonu +48 22 635 34 15 bądź przez kontakt mailowy: biuro@amilaut.pl.
Otwórz czat
Potrzebujesz pomocy?
Amilaut - Usłysz więcej!
Zarezerwuj wizytę u naszego audiologa, który przeprowadzi badanie słuchu i omówi opcje leczenia.