Konsultacja protetyka słuchu

Czego mogę się spodziewać na wizycie?Dzięki szerokiej wiedzy i doświadczeniu protetyk słuchu może przeanalizować Państwa wyniki badań słuchu, ustalić potrzeby oraz wstępnie wskazać sprzęt jaki należy zastosować w odniesieniu do wyników. Odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące badań i protezowania słuchu z pewnością uzyskacie Państwo podczas spotkania konsultacyjnego. Po analizie badań i ustaleniu profilu słuchowego pacjenta uzyskacie Państwo wiedzę na temat stanu swojego słuchu, poziomu ubytku słuchu, jaki aparat słuchowy będzie najlepszy oraz jakie obecnie mamy najnowsze rozwiązania technologiczne.

Poniżej zakres działań jakie dodatkowo protetyk słuchu może przeprowadzić podczas spotkania:

 
 • badanie słuchu metodami dostosowanymi do Państwa ubytku słuchu
 • interpretacja wyników badań słuchu - sporządzenie profilu słuchowego
 • opis wyników badań dla dorosłych i dzieci (medycyna pracy, uprawnienia, diagnoza pedagogiczna, zaświadczenia na studia, zaświadczenia do szkoły)
 • regulacja ustawień aparatów słuchowych na podstawie badań własnych pacjenta lub wykonanych w firmie Amilaut. Dotyczy aparatów firm Audio Service, Bernafon, Siemens,Signia, Oticon, Widex, Starkey, Phonak, Signia, Resound
 • dobór i ustawienie odpowiednich pomocy słuchowych:
  - aparatów słuchowych
  - systemów FM
  - pętli indukcyjnej
  - telefonów dla niedosłyszących
  - urządzeń komunikujących aparaty słuchowe z telefonem komórkowym, komputerem, urządzeniami audio
  - systemów wspomagających słyszenie informujących o dzwonku do drzwi, dzwoniącym telefonie, płaczu dziecka czy pożarze.
 • dostosowanie używanego aparatu słuchowego do audiogramu nowego właściciela oraz sprawdzenie możliwości aparatu
 • omówienie zakresu pielęgnacji aparatów słuchowych i wkładek usznych
 • kontrola aparatów słuchowych - sprawdzenie technicznej kondycji aparatów
 • czyszczenie „SUPER” – gruntowne czyszczenie i suszenie aparatów słuchowych w naszym serwisie
 • wykonanie rutynowych czynności serwisowych (wymiana baterii, wężyka, filtra itp.)

Dlaczego warto zgłosić się właśnie do firmy Amilaut ?


Martyna Szajbner (M.S.): Ponieważ dzięki dużemu doświadczeniu zawodowemu oraz wykształceniu naszych specjalistów, jako pacjenci Amilaut zyskujecie Państwo gwarancję precyzyjnej diagnostyki oraz rozpoznania potrzeb słuchowy dostosowanych do swojego stylu życia.

Skąd mam wiedzieć, które aparaty słuchowe są dla mnie odpowiednie?


M.S.: To specjaliści Amilaut dają Państwu pewność skuteczności rozwiązań. Ponieważ protetycy słuchu doskonale znają proponowane produkty oraz stosują je „zgodnie ze sztuką”, protezowanie nie wymaga od pacjenta nadmiernego zaangażowania. To Państwa specjalista odpowie na pytanie, które aparaty słuchowe wybrać.

Mam już własne aparaty słuchowe i co dalej?


M.S.: Po okresie przystosowania się do aparatu słuchowego zawsze macie Państwo możliwość zgłoszenia się do swojego specjalisty z każdym zagadnieniem odnoszącym się do słuchu oraz aparatów słuchowych i uzyskania rzetelnej pomocy.

Co jeszcze wyróżnia Amilaut?


M.S.: Można mnożyć zalety naszej działalności, jednak do głównych należą fachowość obsługi, cierpliwość, kultura pracy i wyrozumiałość wobec pacjentów. Nie brakuje nam również dynamizmu w rozwoju i elastyczności w codziennym kontakcie z pacjentami.

Co jeszcze…? Na pewno zapewniamy komfort współpracy dzięki naszej znajomości metod komunikacji z osobami w podeszłym wieku, dziećmi, osobami z głębokim ubytkiem słuchu, niewidomymi oraz z niepełnosprawnością intelektualną. Możemy się pochwalić znajomością języka migowego. Dodatkowo, dzięki wysokiej organizacji pracy naszym atutem jest szybkość i sprawność obsługi.

Decydując się na korzystanie z naszej strony akceptujecie Państwo naszą politykę prywatności, w której znajdują się informacje na temat używanych przez nas plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu bez zmiany ustawień na Państwa urządzeniu oznacza wyrażanie zgody na używanie plików cookies. Czytaj dalej.