Badanie ABR/ASSR w domu, wyniki, Warszawa

Dla kogo przeznaczone są badania słuchu ABR/ASSR?

W trosce o naszych najmłodszych pacjentów oraz osoby dorosłe, które nie mogą przejść klasycznego badania słuchu, do oferty naszej placówki wprowadziliśmy obiektywne badania słuchu. Dzięki tym badaniom można ustalić czy słuch pacjenta jest w normie czy poza normą słyszyszenia.

Obiektywne badania słuchu – badania, które nie wymagają współpracy po stronie pacjenta, aby uzyskać rzetelny wynik.

Badania te wykonujemy dla dwóch grup pacjentów:

  • DZIECI

W wieku od urodzenia do 4-5 r.ż. standardowo – W wieku powyżej 5-6 r.ż. z trudnościami we współpracy podczas klasycznego badania (niepełnosprawność, intelektualna, ruchowa, zespoły chorobowe, MPD, autyzm, asperger, zespół Downa).

  • DOROŚLI

W każdym wieku, osoby mające trudności z przystąpieniem do klasycznego badania słuchu (niepełnosprawność intelektualna, stan po udarze, z demencja, choroba Alzhaimera, MPD, autyzm, zespół Downa).

badanie bera

Badanie sluchu dzieci Warszawa

Jak przebiegają i na czym polegają badania ABR/ ASSR?

Szczegółowe informacje na temat badań słuchu ABR/ASSR znajdziecie Państwo w artykule ABC na temat… Badania Bera – Badanie słuchu ABR

Mając na uwadze szczególną troskę o skuteczność wykonywanych badań, nasi specjaliści przeprowadzają nocne badania słuchu (20:00-23:00) podczas wizyty w domu pacjenta. Dostępne badania to:

  • ABR progi
  • ABR latencji
  • ASSR

Ceny poszczególnych badań słuchu znajdziecie Państwo w zakładce cennik.

WAŻNE
W celu zbadania całej drogi słuchowej pacjenta, badania ABR/ASSR poprzedzone są wykonaniem następujących badań: otoskopia, audiometria impedancyjna, otoemisja. Za wyżej wymienione badania nie pobieramy dodatkowych opłat. Szczegółowe informacje na temat przebiegu badań oraz procedury przygotowania pacjenta do badania znaleźć można w regulamin badań ABR/ASSR.

UWAGA
Aby przeprowadzić powyższe należy mieć pewność, że badania przewody słuchowe pacjenta powinny być drożne (wolne od woskowiny). Pacjent powinien być zdrowy w dniu badania (co najmniej tydzień po zakończeniu infekcji górnych dróg oddechowych).

Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego w celu ustalenia terminu wizyty: tel. 693 994 068

Decydując się na korzystanie z naszej strony akceptujecie Państwo naszą politykę prywatności, w której znajdują się informacje na temat używanych przez nas plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu bez zmiany ustawień na Państwa urządzeniu oznacza wyrażanie zgody na używanie plików cookies. Czytaj dalej.