Kiedy badać słuch

Utrata słuchu jest schorzeniem, które nie boli, nie objawia się gwałtownie. Utrudnia to orientację, że to właśnie niedosłuch powoduje obniżenie komfortu życia. Często to rodzina zwraca uwagę, że słabiej słyszysz. Brak dobrej komunikacji powoduje konflikty i zmęczenie rozmową z ludźmi. Słabsze słyszenie sprawia, że zastanawiasz się: Czy to ja nie słyszę, czy to inni mówią niewyraźnie, zbyt szybko
i niedbale? Masz wrażenie że spikerzy i aktorzy w telewizji stracili dykcje, lub już nie uczą ich jak dawniej. Często musisz prosić rozmówcę o powtórzenie wypowiedzi; masz wrażenie, że ptaki już nie śpiewają jak kiedyś, a tykania zegarka nie słyszysz nawet jeśli przyłożysz go do ucha.

To tylko kilka symptomów narastającego przez lata niedosłuchu, który stopniowo odbiera gamę dźwięków, którą dotychczas mogłeś usłyszeć bez problemu. Na szczęście dzisiejsze rozwiązania techniczne w 100% pozwalają przywrócić jakość słyszenia i znacząco poprawić rozumienie słów, tak, abyś w każdej sytuacji rozumiał swojego rozmówcę.
Jeśli chcesz przekonać się jak słyszysz zbadaj słuch on-line co pozwoli Ci ustalić czy nadszedł czas na sprawdzenie słuchu w profesjonalnej kabinie ciszy i ocenę, które dźwięki słyszysz dobrze, a które już nieco słabiej.

Jeśli wynik sugeruje, że wymagasz badania wybierz rodzaj badania słuchu i zapisz się na wizytę u specjalisty.

Decydując się na korzystanie z naszej strony akceptujecie Państwo naszą politykę prywatności, w której znajdują się informacje na temat używanych przez nas plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu bez zmiany ustawień na Państwa urządzeniu oznacza wyrażanie zgody na używanie plików cookies. Czytaj dalej.