Audiometria impedancyjna

Audiometria impedancyjna

Audiometria impedancyjna

Wskazania do badania

Badanie należy wykonywać w stanach chorobowych przy podejrzeniu między innymi:

Cel badania

Ocena funkcjonowania błony bębenkowej, kosteczek słuchowych, ciśnienia w uchu środkowym oraz wyznaczenie odruchów z mięśni strzemiączkowych jak również ocena drożności trąbki słuchowej.

Jaką wiedzę zyskujesz po badaniu?

Wiesz jaki jest stan funkcjonalny twojego ucha. Wiesz czy powinieneś udać się do lekarza laryngologa w celu dalszego leczenia. Wiesz jak często powinieneś badać słuch. Wiesz czy w Twoim uchu jest stan zapalny. Wiesz czy istniej podejrzenie przerostu migdałków i czy łańcuch kosteczek słuchowych działa sprawnie. Dowiadujesz się jakie badania dodatkowe możesz jeszcze zrobić.

PORADA SPECJALISTY

Kiedy wykonywać badania słuchu?

Badanie słuchu powinno wykonywać się profilaktycznie raz w ciągu roku. Zalecenie to dotyczy zwłaszcza osób stale przebywających w hałasie, osób z tendencją do chorób ucha środkowego oraz dzieci.

Dla kogo są badania słuchu?

Badanie słuchu powinny systematycznie powtarzać także osoby, u których został stwierdzony niedosłuch.

Decydując się na korzystanie z naszej strony akceptujecie Państwo naszą politykę prywatności, w której znajdują się informacje na temat używanych przez nas plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu bez zmiany ustawień na Państwa urządzeniu oznacza wyrażanie zgody na używanie plików cookies. Czytaj dalej.