Serwis aparatów słuchowych

STAJĄC SIĘ KLIENTEM AMILAUT ZYSKUJESZ RZETELNY SERWIS


Dzięki szerokiej ofercie proponowanych aparatów w naszej firmie naprawiane i serwisowane są aparaty słuchowe aż dziewięciu producentów:
Audio Service, Bernafon, Siemens, Signia, Oticon, Widex, Starkey, Phonak, Resound

Wszystkie aparaty posiadają 3-letnią, niektóre 4-letnią gwarancję.
Klienci Amilaut w każdej chwili mogą się zgłosić jeśli ich aparat nie działa lub działa nieprawidłowo. Dzięki naszemu zapleczu technicznemu pomożemy Państwu w każdej sytuacji.

Serwisując aparaty noszone przez dzieci kładziemy nacisk na szybkość obsługi zdając sobie sprawę z tego, że każdy dzień rozwoju dziecka z aparatem słuchowym jest ważny, a brak aparatu utrudnia codzienną komunikację.

Aparaty słuchowe podlegające gwarancji naprawiane są w centrum serwisowy danego producenta.
Aby przesłać aparat do serwisu należy przynieść go do siedziby Amilaut (Al. Solidarności 60) wraz z kartą gwarancyjną. Mimo, że producenci zastrzegają sobie dłuższe terminy w praktyce średni czas naprawy wynosi ok 7-10 dni roboczych od przyjęcia do zwrotu aparatu użytkownikowi. W niektórych przypadkach serwis odbywa się w ciągu kilku godzin.

Serwis na miejscu


Drobne naprawy pogwarancyjne wykonywane są na miejscu w siedzibie naszej firmy:

- wymiana filtrów w aparatach wewnątrzusznych
- wymiana wężyka we wkładkach usznych
- zamontowanie żyłki do wyjmowania aparatu wewnątrzusznego z ucha
- korekta i naprawa wkładki usznej
- wymiana kolanka we wkładce usznej
- lakierowanie obudowy aparatów wewnątrzusznych
- lakierowanie wkładki usznej
- wymiana rożka w aparacie słuchowym
- wymiana obudowy
- wymiana komory baterii w aparatach zausznych i wewnątrzusznych
- mycie wkładki usznej
- czyszczenie aparatu słuchowego
- montaż osłony mikrofonu w aparatach wewnątrzusznych
- zwiększenie lub zmniejszenie wentylacji we wkładce usznej
- oraz inne zgłaszane przez użytkowników.

Akcesoria ułatwiające użytkowanie aparatów dla dzieci i ich rodziców.


Wśród dzieci częstą bolączką jest spadanie aparatów słuchowych z uszu. Bardzo małe dzieci wyjmują aparaty, a starsze są aktywniejsze, często uprawią sport - niesie to ze sobą dyskomfort, że tak drogi sprzęt może spaść z ucha , zepsuć się lub zgubić. Dlatego producenci proponują specjale gumki mocujące dla dzieci starszych, a klipsy (przypominające te do zabezpieczenia smoczka przed zgubieniem) dla maluchów.

Aby zachować kontrolę nad działaniem aparatów słuchowych i zużyciem baterii proponujemy podręczne testery baterii np. w postaci breloku.

Pielęgnacja i kontrola wkładek usznych i aparatów również niesie ze sobą trudności, dlatego dostępne są u nas lupy podświetlane pozwalające sprawdzić każdy zakamarek. Proponujemy także szereg środków do pielęgnacji aparatów i wkładek usznych.

Aby rodzice mogli usłyszeć jak głośno działa aparat i czy pojawią się w nim sygnały ostrzegawcze proponujemy specjalne urządzenie odsłuchowe (stetoklip).

Te i inne akcesoria może Państwo znaleźć w naszej siedzibie lub zamówić wysyłkowo kontakt.

Decydując się na korzystanie z naszej strony akceptujecie Państwo naszą politykę prywatności, w której znajdują się informacje na temat używanych przez nas plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu bez zmiany ustawień na Państwa urządzeniu oznacza wyrażanie zgody na używanie plików cookies. Czytaj dalej.