Dobór aparatów słuchowych w domu pacjenta.

Jak zamówić wizytę i skorzystać
z mobilnych usług protetyka słuchu?

Krok 1

Zadzwoń do nas na infolinię pod numer 693 994 068.

Krok 2

Konsultant przyjmie zgłoszenie oraz zbierze wstępny wywiad. W trakcie rozmowy zostanie wyznaczony dogodny dla Państwa termin wizyty.

Krok 3

Na spotkanie przyjedzie protetyk słuchu, który wykona potrzebne badanie lub konsultację.

Kolejne etapy postępowania oraz termin wizyty ustalicie Państwo na wizycie wspólnie ze specjalistą.

Jak przebiega dobór aparatów słuchowych?

Skuteczny dobór aparatów słuchowych zawiera kilka niezbędnych etapów przeprowadzanych przez specjalistę:

Jak szybko zostaną dobrane aparaty słuchowe?

Wszystko zależy od typu i stopnia ubytku słuch oraz ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Może to potrwać od dwóch do kilku tygodni. Najczęściej są to dwie do trzech wizyt specjalisty.

Ważne wskazówki. Jak przygotować się do wizyty protetyka słuchu?

WOLNE USZY

Należy pamiętać, że żeby protetyk słuchu mógł wykonać badanie słuchu, uszy powinny być wolne od woskowiny. Na miejscu protetyk słuchu wykona otoskopię i jeśli w uszach zobaczy woskowinę przerwie kolejne czynności aż do momentu, gdy lekarz laryngolog usunie woskowinę. Służymy kontaktem do lekarza laryngologa, który przyjedzie do pacjenta do domu.

Jeśli jednak protetyk zastanie uszy wolne od woskowiny, przystąpi do badań słuchu. Możliwe też, że pobierze miary z uszu, żeby wykonać indywidualne wkładki uszne.

DOBRA KONDYCJA

Warto umówić wizytę w takiej porze dnia, kiedy pacjent jest w najlepszej kondycji. Sprzyja to miarodajności wyników, atmosferze i sprawności przeprowadzenia wizyty.
Terapia słuchu Amilaut

Które aparaty słuchowe wybrać? Jakie są rodzaje aparatów słuchowych?

W wyborze odpowiednich aparatów dla seniora pomoże nasz doświadczony specjalista. Doradzi i dobierze sprzęt odpowiedni do potrzeb słuchowych pacjenta, możliwości manualnych i innych ważnych parametrów.

Istnieje wiele modeli aparatów słuchowych
Urządzenia te zasilane są bateriami lub akumulatorami. Mogą być kompatybilne z aplikacją telefoniczną, co pozwala na zarządzanie i kontrolę funkcji aparatów słuchowych. (np. sprawdzenie poziomu zużycia baterii lub akumulatorów). Aparaty słuchowe posiadają również możliwość regulowania ich ustawień w sposób zdalny bez wizyty specjalisty w domu pacjenta, co jest ogromną zaletą w opiece nad starszą osobą.

Często zadawane pytania

Jakie aparaty słuchowe są najczęściej wybierane przez seniorów?

Najczęściej wybierane aparaty słuchowe to te umieszczane za uchem.

Są najbardziej bezpieczne i komfortowe w obsłudze z długą żywotnością zasilania oraz łatwe do pielęgnacji. Użytkownicy najczęściej wybierają aparaty w przedziale cenowym 3.500-5.500zł. Jest to rozwiązanie zapewniające dobry stosunek ceny do jakości i potrzeb słuchowych dla seniorów przebywających na co dzień w domu.

Dla osób, które świetnie radzą sobie z obsługą i poszukują dyskretnych rozwiązań proponujemy aparaty słuchowe wewnątrzuszne.

Ile kosztuje wizyta w domu pacjenta?

Dokładną cenę wizyty domowej znajdziesz w naszym cenniku.

Jeśli mowa o usługach, pobieramy opłatę wyłącznie za dojazd (każdorazowo). Czynności takie jak badania słuchu i konsultacje wliczone są zakup aparatów słuchowych.

Klient ponosi jedynie koszt dojazdu i zamówionych produktów (wkładek usznych i aparatów słuchowych).

Ile kosztują aparaty słuchowe?

Zakup aparatów słuchowych to wydatek rzędu od ok. 3 tys. zł w kategorii ekonomicznej do 8 tys. zł za sztukę aparatu słuchowego w klasie premium.

Istotną informacją jest to, że każdej osobie ubezpieczonej przysługuje dofinansowanie pochodzące z Narodowego Funduszu Zdrowia, a dla osób z orzeczoną niepełnosprawnością zapewnione są środki z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych, co w znakomitej części zmniejsza cenę aparatów słuchowych.

Możesz sprawdzić informacje o dofinansowaniu na naszej stronie.

Wizyta domowa (aparaty słuchowe, badania słuchu) - zasięg dojazdu.

Obsługa protetyka słuchu w ramach wizyty domowej możliwa jest na terenie całej Warszawy i obejmuje dzielnice Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz.

Miasta najczęściej odwiedzane przez nas to:
Warszawa, Łomianki, Jabłonna, Legionowo, Ząbki, Marki, Kobyłka, Wołomin, Radzymin, Wyszków, Łochów, Sulejówek, Mińsk Mazowiecki, Józefów, Otwock, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Góra Kalwaria, Kozienice, Radom , Białobrzegi, Grójec, Mszczonów, Żyrardów, Łowicz, Grodzisk Mazowiecki, Brwinów, Podkowa Leśna, Milanówek, Nadarzyn, Sochaczew, Wyszogród, Błonie, Piastów , Pruszków, Leszno, Żelazowa Wola , Izabelin, Nowy Dwór Mazowiecki oraz pozostałe mniejsze miejscowości w okolicy.

Warto wiedzieć!

Bardzo często przyczyną pogorszenia słuchu osób pozostających na stałe w domu jest zatkanie uszu woskowiną. Uniemożliwia to przeprowadzenie badania słuchu. Zanim umówicie Państwo wizytę warto zastosować środek rozpuszczający woskowinę lub skorzystać z usług lekarza laryngologa (UWAGA! środków do czyszczenia uszu nie należy stosować u osób z naruszoną, uszkodzoną błoną bębenkową).