Próba nadprogowa SISI

Próba nadprogowa SISI

Próba nadprogowa SISI

Wskazania do badania

Wykonuje się je u osób niedosłyszących aby ustalić lokalizację uszkodzenia słuchu. Badanie zleca: laryngolog, audiolog, protetyk słuchu w procesie prawidłowego leczenia i dopasowania aparatów słuchowych. Aby uzyskać pewność diagnostyczną należy połączyć wyniki badań z audiometrii tonalnej, słownej, impedancyjnej oraz SISI.

Cel badania

Ustalenie wrażliwości ucha na niewielkie przyrosty głośności.

Jaką wiedzę zyskujesz po badaniu?

Wiesz, który odcinek drogi słuchowej generuje Twój niedosłuch. Dowiadujesz się czy powinieneś używać aparatów słuchowych i czy noszenie ich przyniesie poprawę zrozumienia mowy. Wiesz czy powinieneś udać się do lekarza specjalisty w celu konsultacji.

PORADA SPECJALISTY

Kiedy wykonywać badania słuchu?

Badanie słuchu powinno wykonywać się profilaktycznie raz w ciągu roku. Zalecenie to dotyczy zwłaszcza osób stale przebywających w hałasie, osób z tendencją do chorób ucha środkowego oraz dzieci.

Dla kogo są badania słuchu?

Badanie słuchu powinny systematycznie powtarzać także osoby, u których został stwierdzony niedosłuch.

Decydując się na korzystanie z naszej strony akceptujecie Państwo naszą politykę prywatności, w której znajdują się informacje na temat używanych przez nas plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu bez zmiany ustawień na Państwa urządzeniu oznacza wyrażanie zgody na używanie plików cookies. Czytaj dalej.