Typy wkładek usznych

Rodzaje wkładek usznych

Typ wkładki usznej jaki powinno się zastosować podczas protezowania słuchu zależy od rodzaju i stopnia ubytku słuchu oraz od kształtu przewodu słuchowego i względów estetycznych jakich oczekuje użytkownik.

Na pytanie, którą wkładkę wybrać pomoże Państwu odpowiedzieć protetyk słuchu.

Protetyk, biorąc pod uwagę wynik badania audiometrycznego oraz formę pobraną z ucha ustali, która wkładka najlepiej sprawdzi się pod względem słyszenia i estetyki jakiej Państwo oczekujecie.

Dlaczego warto zamawiać wkładki uszne właśnie u nas?

Dane dotyczące wielkości i kształtu ucha przechowywane są przez co najmniej 6 miesięcy, więc w wypadku gdy wkładka uszna zostanie zniszczona lub zaginie, wyprodukowanie nowej nie będzie wymagało Państwa wizyty w naszej siedzibie. Wystarczy zadzwonić do nas i zlecić produkcję nowej wkładki.
A poza tym:

Oryginalność

wszystkie wkładki posiadają indywidualny numer seryjny

LASEROwe wykonanie

wkładki uszne są doskonale dopasowane dzięki laserowej technologii wykonania, wspieranej modelowaniem komputerowym

PERSONALIZACJA

dostępna jest szeroka gama kolorów i ozdób stosowanych na życzenie klienta

Gwarancja

czas gwarancji to aż 30 miesięcy

Ile czasu trwa wykonanie wkładki usznej?

1

Pobranie miary

Pobieramy miarę z ucha.
Dorośli: około 10min
Dzieci: czas dostosowany do potrzeb.


Należy pamiętać, że pobranie formy może również odbyć się w domu pacjenta.

2

Wykonanie

Przekazujemy formę do laboratorium produkcyjnego, czas wykonania wkładki to 4-7 dni roboczych.

3

Odbiór

Odbiór wkładek usznych odbywa się w naszej siedzibie lub drogą kurierską. Protetyk słuchu poinstruuje Państwa jak bezpiecznie obchodzić się z wkładką, jak ją czyścić i konserwować.
UWAGA: Bardzo prosimy nie przygotowywać uszu w szczególny sposób na pobranie formy. Nadmierne czyszczenie, zalewanie ucha może uniemożliwić pobranie miary. Proszę ograniczyć się do typowej higieny uszu. Jeśli w uchu jest nadmiar woskowiny to lekarz laryngolog jest specjalistą, który może ją usunąć.

Z czego wykonane są wkładki uszne?

Wkładki uszne twarde (akrylowe)

 • są wykonane z akrylu
 • wewnlakierowane lub matowe, co pozwala właściwe osadzić je w uszachątrzkanałowe - CIC,
 • wkładki akrylowe stosowane są dla alergików
 • posiadają standardowy wężyk o średnicy 2,3 mm (lub inny)
 • do wyboru wężyk stały, kolanko proste lub profilowane
 • we wkładkach kolorowych kolanko profilowane występuje w kolorze wkładki

Wkładki uszne miękkie (silikonowe)

 • wkładki wykonane są z Bioporu, wygodne w noszeniu, idealne dla uszu wrażliwych na ucisk (często stosowane wśród noworodków i małych dzieci)
 • dzięki idealnemu uszczelnieniu, są perfekcyjne dla osób z głębokim ubytkiem słuchu
 • dostępne w dwóch poziomach twardości: 40 i 25
 • dostępne ze standardowym wężykiem 2,3 mm lub cieńszym specjalnie dla dzieci
 • barwa w kolorze skóry, w gamie kolorów lub transparentne

Dostępne typy wkładek usznych twardych (akrylowych)

Sprawdź kolory wkładek akrylowych poniżej

WKŁADKA USZNA PEŁNA

Wkładka uszna pełna najczęściej stosowana jest w przypadku niedosłuchów znacznego i głębokiego stopnia, zarówno u osób młodych, jak i starszych. Solidny materiał zapobiega łatwemu zniszczeniu, jednocześnie uszczelnia ucho pacjenta i chroni przed piszczeniem aparatów.

WKŁADKA USZNA TYPU PIERŚCIEŃ

Wkładka uszna typu pierścien stosowana najczęściej w przypadku aparatów na przewodnictwo powietrzne, kiedy to aparat słuchowy połączony jest z wkładką przy pomocy rurki o niewielkiej średnicy. Jest to wkładka bezpieczna ze względu na mocowanie i prawidłowo umieszczona w uchu nie powoduje ryzyka wypadnięcia. Wykonana z solidnego materiału, trudno ulega zniszczeniu, często używana przez osoby starsze.

WKŁADKA USZNA TYPU PAZUR

Wkładka uszna typu pazur jest idealna dla osób chcących ukryć wkładkę uszną i jednocześnie uchronić ją przed wypadnięciem. Nie jest podatna na uszkodzenia, podnosi estetykę, stosowana dla ubytków od lekkich do umiarkowanych.

WKŁADKA USZNA TYPU DWA PAZURKI

Wkładka uszna typu dwa pazurki jest estetyczna, mało widoczna, a jednocześnie dobrze kotwicząca się w uchu. Idealna dla osób obawiających się utraty wkładki, z trudnościami manualnymi, którym umieszczenie wkładki w uchu nie przychodzi łatwo.

WKŁADKA USZNA TYPU KORECZEK

Wkładka uszna typu koreczek to najbardziej estetyczna z wkładek na przewodnictwo powietrzne. Umieszczona całkowicie w przewodzie słuchowym. Bardzo łatwa do włożenia do ucha, stosowana u osób z trudnościami manualnymi.

WKŁADKA USZNA TYPU KORECZEK Z PODPARCIEM

Wkładka uszna typu koreczek z podparciem to odmiana wkładki typu koreczek dla osób, których anatomia ucha powoduje wysuwanie się wkładki, chcących jednocześnie zachować maksimum dyskrecji.

WKŁADKA USZNA TYPU CROSS

Wkładka uszna typu CROSS często wykorzystywana jest w przypadku użytkowania rozwiązań słuchowych typu CROSS dla osób, które dotknięte są jednostronną głuchotą. Dzięki niej ucho nie jest zatykane, służy jako „uchwyt” dla mikrofonu systemu CROSS.

WKŁADKA USZNA TYPU OTWARTA KLASYCZNA

Wkładka uszna typu otwarta klasyczna stosowana do lekkich ubytków słuchu, znakomicie wentyluje ucho, jest wkładką bardzo bezpieczną w mocowaniu, warto ją stosować u osób z tendencjami do nawrotów stanów zapalnych uszu.

MIKROWKŁADKA USZNA Z NAWIERTEM

Mikrowkładka uszna z nawiertem to bardzo mała wkładka ukryta całkowicie w uchu, stosowana od lekkich do umiarkowanych ubytków słuchu. Estetykę podnosi cienki dźwiękowód, który powoduje, że wkładka uszna jest niemal niewidoczna. Tego typu rozwiązania proponuje wielu producentów.

MIKROWKŁADKA USZNA OTWARTA

Mikrowkładka uszna otwarta to bardzo mała wkładka ukryta całkowicie w uchu, stosowana do lekkich ubytków słuchu. Estetykę podnosi cienki dźwiękowód, który powoduje, że wkładka uszna jest niemal niewidoczna i bardzo trudna do dostrzeżenia w uchu użytkownika. Dzięki niej ucho jest maksymalnie wentylowane. Tego typu rozwiązania proponuje wielu producentów.

WKŁADKA USZNA DO APARATU SŁUCHOWEGO RIC

Wkładka uszna do aparatu słuchowego RIC stosowana wyłącznie do aparatów ze słuchawką zewnętrzną umieszczaną w przewodzie słuchowym pacjenta. Wkładka ta może całkowicie wypełniać ucho w przypadku aparatów stosowanych do znacznych i głębokich niedosłuchów lub wypełniać je jedynie częściowo co pozwala zachować komfort słuchania wśród pacjentów z lekkim i umiarkowanym stopniem niedosłyszenia.

Dostępne kolory wkładek usznych twardych (akrylowych)

Przeźroczysty (Standardowy)

zielony

Fioletowy

Pomarańczowy

ZÓŁTY

CZERWONY

NIEBIESKI

wkładka z ozdobami

Wkładki z ozdobami - pomysły

Istnieje możliwość zastosowania ozdób zatapianych we wkładkach twardych lakierowanych.

Gama ozdób jest bardzo szeroka w różnych kształtach i kolorach. Możliwe jest nawet zamontowanie cyrkonii.

Na zdjęciu przedstawiliśmy przykłady, zachęcamy do tworzenia własnych kompozycji. Zapraszamy do kontaktu, służymy informacją jakie pomysły możemy zrealizować.

Dostępne typy wkładek usznych miękkich (silikonowych)

WKŁADKA USZNA TYPU PIERŚCIEŃ

Wkładka uszna typu pierścien stosowana najczęściej w przypadku aparatów na przewodnictwo powietrzne, kiedy to aparat słuchowy połączony jest z wkładką przy pomocy rurki o niewielkiej średnicy. Jest to wkładka bezpieczna ze względu na mocowanie i prawidłowo umieszczona w uchu nie powoduje ryzyka wypadnięcia. Wykonana z solidnego materiału, trudno ulega zniszczeniu, często używana przez osoby starsze. Dla znacznego i umiarkowanego ubytku słuchu.

WKŁADKA USZNA TYPU KORECZEK

Wkładka uszna typu koreczek to najbardziej estetyczna z wkładek na przewodnictwo powietrzne. Umieszczona całkowicie w przewodzie słuchowym. Bardzo łatwa do włożenia do ucha, stosowana u osób z trudnościami manualnymi Dla lekkiego i umiarkowanego ubytku słuchu.

WKŁADKA USZNA TYPU OTWARTA KLASYCZNA

Wkładka uszna typu otwarta klasyczna stosowana do lekkich ubytków słuchu, znakomicie wentyluje ucho, jest wkładką bardzo bezpieczną w mocowaniu, warto ją stosować u osób z tendencjami do nawrotów stanów zapalnych uszu. Dla lekkiego ubytku słuchu.

Dostępne kolory wkładek usznych miękkich (silikonowych)

biały

PRZEŹROCZYSTY

Fioletowy

NIEBIESKI

ZÓŁTY

CZERWONY

RÓŻOWY

ZIELONY

Pomarańczowy

CZARNY

CIELISTY

Dostępne kolory wkładek usznych bardzo miękkich

PRZEŹROCZYSTY

CIEMNONIEBIESKI

JASNONIEBIESKI

CZERWONY

POMARAŃCZOWY NEON

ŻÓŁTY NEON

CZERWONY NEON

ZIELONY NEON

Wkładki miękkie o przeznaczeniu ochronnym

Tu możliwe są warianty łączenia wybranych kolorów. Mogą to być kształty, plamki, kropki itp. Również zachęcamy do fantazji w samodzielnym projektowaniu wkładek miękkich.

Wkładki z ozdobami - pomysły

Istnieje możliwość zastosowania ozdób zatapianych we wkładkach miękkich.

Gama ozdób jest bardzo szeroka w różnych kształtach i kolorach, możliwe jest również umieszczenie cyrkonii.

Na zdjęciach przedstawiliśmy przykłady, zachęcamy do tworzenia własnych kompozycji. Zapraszamy do kontaktu, służymy informacją jakie pomysły możemy zrealizować.