Typy wkładek usznych

Rodzaje wkładek usznych


Typ wkładki usznej jaki powinno się zastosować podczas protezowania słuchu zależy od rodzaju i stopnia ubytku słuchu oraz od kształtu przewodu słuchowego i względów estetycznych jakich oczekuje użytkownik. Na pytanie, którą wkładkę wybrać pomoże Państwu odpowiedzieć protetyk słuchu. Protetyk, biorąc pod uwagę wynik badania audiometrycznego oraz formę pobraną z ucha ustali, która wkładka najlepiej sprawdzi się pod względem słyszenia i estetyki jakiej Państwo oczekujecie.

Dlaczego warto zamawiać wkładki uszne właśnie u nas?


  • Dane dotyczące wielkości i kształtu ucha przechowywane są przez co najmniej 6 miesięcy. Dzięki temu, w chwili gdy wkładka uszna zostanie np. zniszczona lub zaginie, wyprodukowanie nowej nie będzie wymagało Państwa wizyty w naszej siedzibie. Wystarczy zadzwonić do nas i zlecić produkcję nowej wkładki.
  • wszystkie wkładki posiadają indywidualny numer seryjny
  • wkładki uszne są doskonale dopasowane dzięki laserowej technologii wykonania, wspieranej modelowaniem komputerowym
  • czas gwarancji to aż 30 miesięcy
  • dostępna jest szeroka gama kolorów i ozdób stosowanych na życzenie klienta.

Z czego wykonane są wkładki uszne?

Ze względu na materiał, z którego wykonane są wkładki uszne dzielimy je na twarde (akrylowe) i miękkie (silikonowe).

Główne cechy wkładek twardych to:
  • są wykonane z akrylu
  • lakierowane lub matowe, co pozwala właściwe osadzić je w uszach
  • wkładki te stosowane są dla alergików
  • posiadają standardowy wężyk o średnicy 2,3 mm (lub inny)
  • do wyboru wężyk stały, kolanko proste lub profilowane
  • we wkładkach kolorowych kolanko profilowane występuje w kolorze wkładki

  • Dostępne kolory wkładek twardych:




    Dostępne typy wkładek:


    WKŁADKA PEŁNA

    najczęściej stosowana jest w przypadku niedosłuchów znacznego i głębokiego stopnia, zarówno u osób młodych, jak i starszych. Solidny materiał zapobiega łatwemu zniszczeniu, jednocześnie uszczelnia ucho pacjenta i chroni przed piszczenie aparatów.
    WKŁADKA TYPU PIERŚCIEŃ

    stosowana najczęściej w przypadku aparatów na przewodnictwo powietrzne, kiedy to aparat słuchowy połączony jest z wkładką przy pomocy rurki o niewielkiej średnicy. Jest to wkładka bezpieczna ze względu na mocowanie i prawidłowo umieszczona w uchu nie powoduje ryzyka wypadnięcia. Wykonana z solidnego materiału, trudno ulega zniszczeniu, często używana przez osoby starsze.
    WKŁADKA TYPU PAZUR

    dla osób chcących ukryć wkładkę uszną i jednocześnie uchronić ją przed wypadnięciem. Nie jest podatna na uszkodzenia, podnosi estetykę, stosowana dla ubytków od lekkich do umiarkowanych.
    WKŁADKA TYPU DWA PAZURKI

    wkładka estetyczna, mało widoczna, a jednocześnie dobrze kotwicząca się w uchu. Dla osób obawiających się utraty wkładki, z trudnościami manualnymi, którym umieszczenie wkładki w uchu nie przychodzi łatwo.
    WKŁADKA TYPU KORECZEK

    najbardziej estetyczna z wkładek na przewodnictwo powietrzne. Umieszczona całkowicie w przewodzie słuchowym. Bardzo łatwa do włożenia do ucha, stosowana u osób z trudnościami manualnymi.
    WKŁADKA TYPU KORECZEK Z PODPARCIEM

    to odmiana wkładki typu koreczek dla osób, których anatomia ucha powoduje wysuwanie się wkładki, chcących jednocześnie zachować maksimum dyskrecji.
    WKŁADKA TYPU CROSS

    często wykorzystywana wkładka w przypadku użytkowania rozwiązań słuchowych typu CROSS dla osób, które dotknięte są jednostronną głuchotą. Dzięki niej ucho nie jest zatykane, służy jako „uchwyt” dla mikrofonu systemu CROSS.
    WKŁADKA TYPU OTWARTA KLASYCZNA

    stosowana do lekkich ubytków słuchu, znakomicie wentyluje ucho, jest wkładką bardzo bezpieczną w mocowaniu, warto ją stosować u osób z tendencjami do nawrotów stanów zapalnych uszu.
    MIKROWKŁADKA OTWARTA

    bardzo mała wkładka ukryta całkowicie w uchu, stosowana do lekkich ubytków słuchu. Estetykę podnosi cienki dźwiękowód, który powoduje, że wkładka uszna jest niemal niewidoczna i bardzo trudna do dostrzeżenia w uchu użytkownika. Dzięki niej ucho jest maksymalnie wentylowane. Tego typu rozwiązania proponuje wielu producentów. Na zdjęciu wkładka Audio Fix marki Audio Service.
    MIKROWKŁADKA Z NAWIERTEM

    to bardzo mała wkładka ukryta całkowicie w uchu, stosowana od lekkich do umiarkowanych ubytków słuchu. Estetykę podnosi cienki dźwiękowód, który powoduje, że wkładka uszna jest niemal niewidoczna. Tego typu rozwiązania proponuje wielu producentów. Na zdjęciu wkładka: koreczek z nawierconym otworem wentylacyjnym Audio Fix marki Audio Service.
     
     

     

    WKŁADKA DO APARATU SŁUCHOWEGO RIC



    stosowana wyłącznie do aparatów ze słuchawkę zewnętrzną umieszczaną w przewodzie słuchowym pacjenta. Wkładka ta może całkowicie wypełniać ucho w przypadku aparatów stosowanych do znacznych i głębokich niedosłuchów lub wypełniać je jedynie częściowo co pozwala zachować komfort słuchania wśród pacjentów z lekkim i umiarkowanym stopniem niedosłyszenia.
     

    Jakie kolory mają nasze wkładki uszne?

    Dostępne ozdoby, istnieje możliwość zastosowania ozdób zatapianych we wkładkach twardych lakierowanych. Gama ozdób jest bardzo szeroka w różnych kształtach i kolorach. Możliwe jest nawet zamontowanie cyrkonii.
    Na zdjęciach przykłady, zachęcamy do tworzenia własnych kompozycji. Zapraszamy do kontaktu, służymy informacją jakie pomysły możemy zrealizować.

    Cechy wkładek miękkich


    • wkładki wykonane są z Bioporu, są wygodne w noszeniu, idealne dla uszu wrażliwych na ucisk (często stosowane wśród noworodków i małych dzieci)
    • dzięki idealnemu uszczelnieniu, są perfekcyjne dla osób z głębokim ubytkiem słuchu
    • dostępne w dwóch poziomach twardości: 40 i 25
    • dostępne ze standardowym wężykiem 2,3 mm lub cieńszym specjalnie dla dzieci
    • barwa w kolorze skóry, w gamie kolorów lub transparentne

    Dostępne typy wkładek miękkich:


    • wkładka PIERŚCIEŃ do umiarkowanych i znacznych
    • wkładka KORECZEK do ubytków stopnia lekkiego i umiarkowanego
    • wkładka KLASYCZNA OTWARTA do ubytków lekkich

    Dostępne kolory wkładek miękkich




    Dostępne kolory wkładek bardzo miękkich


    WKŁADKI MIĘKKIE o przeznaczeniu ochronnym to:


    • wkładka przeciwwodna do stosowania podczas pływania. Rodzaj materiału z jakiego została wykonana powoduje, że jest niezatapialna i unosi się na wodzie. Posiada uchwyt do wyjmowania, a opcjonalnie żyłkę łączącą dwie wkładki dzięki czemu po wyjęciu z uszu można zawiesić je na szyi.
    • wkładka przeciwhałasowa może być stosowana w każdych warunkach, bardzo często używana do snu. Dzięki wyciszeniu i miękkiemu materiałowi wykonania użytkownik może bez problemu przespać w nich całą noc.
    Tu możliwe są warianty łączenia wybranych kolorów. Mogą to być kształty, plamki, kropki itp. Również zachęcamy do fantazji w samodzielnym projektowaniu wkładek miękkich.

    Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony na facebook, tam pojawiło się kilka inspiracji.

    DOSTĘPNE OZDOBY


    Istnieje możliwość zastosowania ozdób zatapianych we wkładkach miękkich. Gama ozdób jest bardzo szeroka w różnych kształtach i kolorach, możliwe jest również umieszczenie cyrkonii.
    Na zdjęciach przykłady, zachęcamy do tworzenia własnych kompozycji. Zapraszamy do kontaktu, służymy informacją jakie pomysły możemy zrealizować.

    Ile czasu trwa wykonanie wkładki usznej?


    Krok pierwszy

    Pobranie miary z ucha co trwa od 10-30 minut
    • osoby dorosłe ok 10 min
    • dzieci - czas jest dostosowany do potrzeb

    Należy pamiętać, że pobranie formy może również odbyć się w domu pacjenta. Sprawdź zakładkę wizyta w domu pacjenta.

    Krok drugi

    Przekazanie formy do laboratorium produkcyjnego, czas wykonania wkładki to 4-7 dni roboczych.

    Krok trzeci

    Odbiór wkładki/wkładek odbywa się w naszej siedzibie lub drogą kurierską. Protetyk słuchu poinstruuje Państwa jak bezpiecznie obchodzić się z wkładką, jak ją czyścić i konserwować.

    Życzymy miłego użytkowania!

    UWAGA: Bardzo prosimy nie przygotowywać uszu w szczególny sposób na pobranie formy. Nadmierne czyszczenie, zalewanie ucha może uniemożliwić pobranie miary. Proszę ograniczyć się do typowej higieny uszu. Jeśli w uchu jest nadmiar woskowiny to lekarz laryngolog jest specjalistą, który może ją usunąć.

    Decydując się na korzystanie z naszej strony akceptujecie Państwo naszą politykę prywatności, w której znajdują się informacje na temat używanych przez nas plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu bez zmiany ustawień na Państwa urządzeniu oznacza wyrażanie zgody na używanie plików cookies. Czytaj dalej.