Aparaty Słuchowe Warszawa

Jakie marki aparatów słuchowych proponujemy?


Wśród producentów aparatów słuchowych znajdziecie Państwo całą gamę aparatów przeznaczonych do różnych ubytków słuchu - od lekkich po głębokie. Wygląd aparatów zmienia się od klasycznych aparatów umieszczanych za uchem pacjenta, po coraz bardziej miniaturowe umieszczone tylko w przewodzie słuchowym. Poniżej proponowane przez nas marki: Audio Service, Bernafon, Oticon, Phonak, Resound, Siemens , Signia, Starkey, Widex. Zachęcamy do zapoznania się z produktami, szczegółowych informacji udzieli Państwu protetyk słuchu podczas konsultacji. Zapraszamy do umówienia się na pierwszą wizytę, która rozjaśni Państwu tematykę pomocy słuchowych i pomoże ustalić, które aparaty będą najlepszym rozwiązaniem dla Państwa niedosłuchu.

Co zyskujecie Państwo zgłaszając się na konsultację właśnie do nas?

 • Na miejscu przeprowadzamy szczegółowe badania słuchu w kabinie ciszy
 • opieramy się na wielu badaniach dzięki czemu dopasowanie aparatów słuchowych staje się niezwykle precyzyjne
 • przeprowadzamy testy zysku z aparatów słuchowych, co daje Państwu pewność, że otrzymujecie produkt najwyższej jakości w danej cenie
 • nasza kadra to wykwalifikowani specjaliści z długoletnim stażem pracy
 • każdy zakup może poprzedzić wypożyczenie aparatów na okres próbny. Pozwoli to Państwu uzyskać pewność, że rozwiązanie słuchowe proponowane przez nas sprawdza się w każdych warunkach akustycznych, w jakich Państwo przebywacie na co dzień.
 • spotkanie w Amilaut to zyskany czas w procesie doboru aparatów słuchowych
 • u nas sprawdzicie Państwo działanie aparatów słuchowych aż dziewięciu producentów aparatów, co dotychczas wymagało kilku wizyt u różnych dystrybutorów.

Podstawową zasadą firmy Phonak jest kreatywne dążenie do przekraczania granic technologii. Poprzez ciągły wysiłek wkładany w poszukiwanie nowych rozwiązań, Phonak osiągnął jeden z najwyższych wskaźników innowacyjności na rynku. Firma Phonak, członek Sonova Group z siedzibą w Zurychu, w Szwajcarii, opracowuje, produkuje i dystrybuuje systemy słuchowe i radiowe od ponad 50 lat. W ten sposób Phonak łączy ogromną wiedzę w dziedzinie akustyki i słuchowych technologii, wraz z intensywną współpracą ze specjalistami w dziedzinie słyszenia. Celem firmy jest poprawa zdolności słyszenia i rozpoznawania mowy przez osoby z ubytkiem słuchu, poprawiając w ten sposób jakość ich życia. Phonak oferuje szeroką gamę cyfrowych aparatów słuchowych ustanawiając nowe standardy miniaturyzacji i wydajności.

Informacje o produktach: www.phonak.com


Signia rozpoczyna nowy rozdział w świecie doskonale zaprojektowanych, prawie niewidocznych, inteligentnych i dopasowujących się do potrzeb użytkownika aparatów słuchowych. Z marką Signia wszystko co robimy – od rozwoju przełomowych technologii po spersonalizowaną opiekę nad słuchem – koncentruje się na pacjentach i skupia na wniesieniu pozytywnego wkładu w ich życie. Signia to kompleksowe portfolio zaawansowanych technologicznie aparatów słuchowych, dodatkowych rozwiązań, bogactwo wiedzy i praktyka, dzięki którym każdy może poznać barwny świat dźwięku.

Informacje o produktach: www.signia-aparatysluchowe.pl
GNP Magnusson Aparatura Medyczna Sp. z o.o. powstała w 2012 roku, a jej celem jest dostarczanie Klientom wysokiej jakości urządzeń medycznych. Naszą Firmę tworzy młoda, bardzo dobrze wykształcona kadra, a nasze działania cechuje pasja, młodzieńczy duch oraz chęć rozwoju. Z zaangażowaniem podchodzimy do zlecanych nam zadań – zarówno tych małych jak i tych dużych. Nasza praca ma służyć innym dlatego w każde nasze działanie wkładamy wiele staranności. Wierzymy, że ciągły rozwój jest możliwy wyłącznie poprzez samodoskonalenie i samorealizację dlatego chcemy dostarczać naszym użytkownikom najwyższej jakości produkty.

Informacje o produktach: www.resound-polska.pl
W 1946 roku Hans Gfeller Junior zbudował pierwszy aparat słuchowy dla swojego ojca Hansa Gfellera, założyciela i właściciela firmy Bernafon. To właśnie od tego momentu każdy produkt firmy Bernafon jest „owocem” precyzyjnej szwajcarskiej myśli technicznej. W 1988 roku firma Bernafon wprowadziła na rynek pierwszy na świecie programowany cyfrowo aparat słuchowy. To rewolucyjne wydarzenie oznaczało ogromny postęp w branży aparatów słuchowych. Kolejnym przełomowym wydarzeniem było zastosowanie przez firmę Bernafon unikalnej technologii przetwarzania sygnału Channel Free™. Dzisiejsze aparaty słuchowe to nie tylko cyfrowe przetwarzanie dźwięku, ale także ich miniaturyzacja oraz wprowadzanie innowacyjnych opcji dodatkowych, które zwiększają funkcjonalność produktu. Dzięki szwajcarskiej myśli inżynieryjnej, firma Bernafon wprowadziła m.in. pierwszy na świecie całkowicie cyfrowo programowalny aparat słuchowy. Centrum badawczo-rozwojowe firmy Bernafon znajduje się w Bernie, stolicy Szwajcarii. Aparaty słuchowe firmy Bernafon są dostępne w pełnej gamie wzorów i kolorów, mogą być wyposażone w pilota zdalnego sterowania, a także łączyć się z innymi urządzeniami audio dzięki technologii Bluetooth®. Dostępne są zarówno aparaty wewnątrzuszne, jak i zauszne oraz takie, które mogą również stanowić widoczny, modny dodatek.

Informacje o produktach: www.bernafon.pl
Siemens pomaga słyszeć od ponad 135 lat. Jest w pełni zaangażowany w rozwój audiologii i innowacyjnej myśli w dziedzinie aparatów słuchowych. To firma, której głównym celem jaki przyświeca jest: tworzenie rozwiązań poprawiających jakość życia osób niedosłyszących. Twórcą tej idei był Werner von Siemens - wynalazca i konstruktor w dziedzinie elektrotechniki.

Informacje o produktach: www.bestsound-technology.pl
Głównym celem działalności firmy jest niesienie wsparcia osobom cierpiącym z powodu trudności w słyszeniu dźwięków i rozumieniu mowy. Od ponad 35 lat w swojej siedzibie w Herford firma Audio Service zajmuje się opracowywaniem aparatów słuchowych dostarczając na rynek nowoczesne, a zarazem niezawodne produkty wspomagające klientów we wszystkich sytuacjach związanych z zakłóceniami słyszenia, przy szczególnym uwzględnieniu ich potrzeb i oczekiwań. Firma specjalizuje się w aparatach wewnątrzusznych, jednak oferuje także pełen zakres aparatów zausznych, otwarte dopasowania, aparaty klasy RIC, wkładki douszne oraz szeroki zakres akcesoriów.

Informacje o produktach: www.audioservice.pl
Od chwili swojego powstania, firma Widex wierna była trzem wartościom, które nadal kształtują i inspirują JEJ działania:

Oryginalność Firma Widex nigdy nie podążała utartymi ścieżkami. Ma swoją audiologiczną tożsamość i zawsze szuka najlepszych audiologicznie rozwiązań dla osób niedosłyszących. Oryginalność ta polega również na bardzo płaskiej strukturze organizacyjnej, która ułatwia interdyscyplinarne kontakty i wymianę myśli i doświadczeń różnymi pomiędzy działami firmy.

Wytrwałość Dzięki profesjonalizmowi i interdyscyplinarnym kompetencjom, firma Widex stworzyła solidną platformę współpracy z wydziałami kształcącymi nauczycieli, z instytutami badawczymi i niezależnymi ekspertami z całego świata. Gdy rodzi się dobry pomysł, firma Widex pielęgnuje go troskliwie i wytrwale pracuje nad tym, by ujrzał światło dzienne.

Niezawodność Dla firmy Widex niezawodność oznacza całościową kontrolę jakości każdego produkowanego aparatu słuchowego, jak i wieloletnie partnerskie związki ze światową siecią przedstawicielstw i dystrybutorów. Niezawodność to także zrozumiała i wiarygodna informacja dla użytkowników aparatów słuchowych.Informacje o produktach: www.widex.pl
Firma Starkey Hearing Technologies to coś więcej niż tylko producent aparatów słuchowych. Jej działalność polega na łączeniu ludzi i zmienianiu ich życia na lepsze. Starkey wierzy, że zdolność słyszenia otaczającego nas świata i ludzi jest równie ważna jak oddychanie. Jako światowego lidera w produkcji i dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań słuchowych, głównym celem Starkey jest zbliżanie się ludzi. Sprawia, że ich życie staje się bogatsze i pełniejsze, a wszystko to dzięki umożliwieniu im osiągnięcia pełnego potencjału w życiu. W 1967, William F. Austin zakładając naszą firmę wychodził z prostego założenia: „Sami nie jesteśmy w stanie zrobić wiele. Razem możemy zmienić świat.”

Informacje o produktach: www.starkey.com.pl
Filozofia którą kieruje się firma Oticon to "People First", która zawiera się w zdaniu, jesteśmy po to „by dawać ludziom możliwość swobodnej komunikacji, naturalnych kontaktów i aktywnego uczestnictwa.”

Oticon stał się firmą nowatorskich rozwiązań, ponieważ stawia ludzi na pierwszym miejscu. Stale dąży do zdobycia nowej wiedzy, gdyż chce wciąż się uczyć i znajdować nowe sposoby, dzięki czemu może tworzyć lepsze rozwiązania i jako pierwsi wprowadzać na rynek nowatorskie pomysły. By wyjść naprzeciw potrzebom zmieniającego się rynku Oticon określił obszary, w których połączył pasję, doświadczenie i zaangażowanie – obszary, na których Oticon inwestuje wysiłki i zasoby to audiologia, technologia, dopasowanie oraz doradztwo. W ten sposób firma daje przykład i dostarcza najbardziej innowacyjne rozwiązania w protetyce słuchu.

Informacje o produktach: www.oticon.plJakie wyróżniamy typy aparatów pod względem ich wyglądu?

APARATY ZAUSZNE – BTE (ANG. BEHIND-THE-EAR)Klasyczne aparaty zauszne (BTE) przeznaczone do ubytków słuchu od lekkich do głębokich. Stosowane gdy rodzaj ubytku słuchu tego wymaga lub np. przewód słuchowy jest bardzo wąski lub prosty co wyklucza możliwość zastosowania aparatu ITE bądź CIC.

Moduł elektroniki w klasycznym aparacie zausznym jest umieszczony w obudowie, która umieszczana jest za uchem użytkownika.

Plastikowy dźwiękowód zakończony wkładką uszną doprowadza wzmocniony i przetworzony dźwięk do ucha użytkownika.

Przyciski zmiany głośności i programu umieszczone są na górnej powierzchni aparatu, co zapewnia użytkownikowi swobodny do nich dostęp.

Co więcej w zależności od modelu, w przypadku aparatów zausznych można zastosować tzw. dopasowanie otwarte, które charakteryzuje się małą wkładką o zoptymalizowanych parametrach przetwarzania dźwięku.

Dla kogo przeznaczone są aparaty zauszne?

Aparaty zauszne są jednym z najbardziej przystępnych rozwiązań, przeznaczone są głównie dla osób:
 • z ubytkiem słuchu od lekkiego po głęboki
 • każdym typie (rodzaju) ubytku słuchu
 • dla osób z trudnościami manualnymi, wymagających trymerów, którymi można zmienić głośność lub program aparatu słuchowego
 • dla osób z możliwymi nawrotami stanów zapalnych uszu, których uszy wymagają ciągłej wentylacji


APARATY WEWNĄTRZUSZNE – ITE (ANG. IN-THE-EAR)Modele wewnątrzuszne (ITE) są odpowiednim rozwiązaniem w przypadku niedosłuchów z zakresu od lekkich do znacznych.

Wszystkie podzespoły elektroniczne mieszczą się w plastikowej obudowie wykonanej na kształt ucha użytkownika.

Modele wewnątrzuszne umieszczane są w przewodzie słuchowym, jednak częściowo wystają z małżowiny usznej.

Rozmiar, a co za tym idzie widoczność aparatu zależą od stopnia niedosłuchu oraz od kształtu przewodu słuchowego.

W aparatach ITE istnieje możliwość zastosowania potencjometru oraz przycisku zmiany programów.

Dla kogo przeznaczone są aparaty wewnątrzuszne?

Aparaty wewnątrzuszne pozwalają na zastosowanie ich wśród osób:
 • którym zależy na estetyce i schowaniu aparatów w uchu
 • chcących regulować samodzielnie aparaty przy pomocy przełączników
 • nie chorujących na przewlekłe stany zapalne uszu (wydzielina z uszu może uszkodzić aparat słuchowy)
 • aktywnych fizycznie ( umiejscowienie w uchu zapobiega wypadnięciu i pozwala uprawiać sporty bez obawy przed utratą aparatów)


WEWNĄTRZKANAŁOWE – CIC (ANG.COMPLETELY-IN-CANAL)CIC to najmniejsze modele aparatów słuchowych. Są przeznaczone do niedosłuchów lekkich i średnich. Indywidualnie wykonana obudowa mieści w sobie elektronikę aparatu.

Aparat CIC umieszczany jest głęboko w przewodzie słuchowym, dzięki czemu staje się on praktycznie niewidoczny. Zaletą modeli CIC jest zatem dyskrecja: praktycznie nikt nie jest w stanie zauważyć aparatu w uchu użytkownika.

CIC to modele w pełni automatyczne. Aby ułatwić wyjmowania aparatu z ucha, montuje się w nich cienką żyłkę do wyciągania aparatu z ucha.

Dla kogo przeznaczone są aparaty wewnątrzkanałowe?

Aparaty wewnątrzkanałowe można zastosować u osób:
 • z ubytkiem słuchu od lekkiego po znaczny
 • chcących całkowicie zachować dyskrecję np. w pracy
 • aktywnych ruchowo, uprawiających sport
 • ceniących sobie wygodę użytkowania aparatów słuchowych i noszenia okularów jednocześnie


 • MODELE ZE SŁUCHAWKĄ ZEWNĘTRZNĄ – RIC  Modele ze słuchawką zewnętrzną umieszczaną w przewodzie słuchowym są stosunkowo nowym rozwiązaniem. Przeznaczone są do niedosłuchów z zakresu od lekkich do głębokich.

  W porównaniu do klasycznych aparatów zausznych (BTE), słuchawka (miniaturowa część elektroniczna) aparatów RIC znajduje się poza obudową aparatu i jest umieszczana wewnątrz przewodu słuchowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu sam aparat może być mniejszy.

  Modele RIC składają się z trzech części: aparatu umieszczanego za uchem użytkownika, przewodu łączącego aparat ze słuchawką, oraz samej słuchawki, która jest umieszczana w przewodzie słuchowym.

  Modele RIC są bardzo dyskretne, jednocześnie oferując duże wzmocnienie. Działają w pełni automatycznie.

  MODEL RITE (Z WKŁADKĄ ZE ZINTEGROWANĄ SŁUCHAWKĄ)  Model aparatu RITE (z wkładką ze zintegrowaną słuchawką) to nowość wśród aparatów słuchowych przeznaczonych dla umiarkowanego do głębokiego ubytku słuchu.

  W porównaniu z klasycznym modelem zausznym (BTE), w modelu RITE słuchawka umieszczona jest we wkładce a nie w obudowie aparatu, co umożliwia redukcję rozmiaru aparatu.

  Model RITE składa się z trzech części: obudowy – umieszczonej za uchem; cienkiego wężyka z przewodem słuchawki łączącego obudowę ze słuchawką oraz słuchawki zintegrowanej z wkładką umieszczaną w małżowinie usznej.

  Model RITE to dyskretny, a jednocześnie mocny i w pełni automatyczny aparat słuchowy.

  Należy zwrócić uwagę, że model RITE jest bardzo podobny do modelu RIC (z końcówką ze zintegrowaną słuchawką). Różnica polega na miejscu umieszczenia wkładki/końcówki ze zintegrowaną słuchawką w przewodzie słuchowym.

  Dla kogo przeznaczone są aparaty RIC i RITE?

  Aparaty te znajdą swoich odbiorców w grupie osób, które poszukują rozwiązań silnych, a jednocześnie dyskretnych. Osobom z postępującym ubytkiem słuchu może to w łagodny sposób pozwolić zastąpić użytkowane dotychczas słabsze aparaty wewnątrzuszne miniaturowymi aparatami zausznymi o dużej mocy.
  Dzięki tego typu rozwiązaniom dźwięk trafia bezpośrednio do błony bębenkowej, co pozwala uzyskać pełny i czysty odbiór dźwięku.

Decydując się na korzystanie z naszej strony akceptujecie Państwo naszą politykę prywatności, w której znajdują się informacje na temat używanych przez nas plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu bez zmiany ustawień na Państwa urządzeniu oznacza wyrażanie zgody na używanie plików cookies.

Polityka ochrony prywatności i informacje o plikach cookies obowiązujące w firmie Amilaut Martyna Szajbner

Niniejszym informujemy
Zgodnie a art. 13 ust.1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.U.UE.L.2016.119.1) – zwanego dalej RODO (GDPR), niniejszym informujemy, iż:
ADMINSTRATOREM Pani/Pana (zwanych dalej Klientem) danych osobowych jest Amilaut Martyna Szajbner z siedzibą Al. Solidarności 60, 00-240 Warszawa, NIP1231062326 (dalej Amilaut)
ZABEZPIECZENIE DANYCH OSOBOWYCH W celu zabezpieczenia Danych Osobowych Użytkownika przed udostępnieniem ich osobom nieupoważnionym, zebraniem przez osobę nieuprawnioną, przetwarzaniem z naruszeniem obowiązujących przepisów oraz zmianą, utratą, uszkodzeniem lub zniszczeniem, stosowane są środki techniczne i organizacyjne zapewniające ochronę przetwarzanych Danych Osobowych odpowiednią do zagrożeń oraz kategorii danych objętych ochroną.
W szczególności Administrator Danych Osobowych wykorzystuje środki techniczne zapobiegające przed pozyskiwaniem lub modyfikowaniem danych przez osoby nieuprawnione. Administrator Danych Osobowych zabezpiecza zbiory danych przed dostępem podmiotów nieupoważnionych.
KONTAKT
Użytkownik może skontaktować się z Amilaut w dowolnym czasie w celu uzyskania informacji o tym, czy i w jaki sposób Amilaut wykorzystuje lub zamierza wykorzystywać jego Dane Osobowe, a także w celu zgłoszenia wszelkich zdarzeń mających wpływ na bezpieczeństwo przekazu informacji i danych. W tym celu Użytkownik powinien skontaktować się korzystając z adresu biuro@amilaut.

W jaki sposób Amilaut pozyskujemy dane osobowe?
Dane pochodzą od Klientów, którzy dobrowolnie skontaktowali się do Amilaut m.in. osobiście, drogą telefoniczną, drogą elektroniczną poprzez e mail, formularz kontaktowy na stronie serwisu www.amilaut.pl
PLIKI COOKIES
Amilaut wykorzystuje tzw. pliki cookies, czyli krótkie informacje tekstowe, zapisywane na komputerze, telefonie lub innym urządzeniu osoby korzystającej z naszej strony internetowej. Pliki te mogą być odczytywane przez nasz system, a także przez systemy należące do innych podmiotów, z których usług korzystamy (np. Facebooka, Google’a). Zgoda na wykorzystanie plików cookies jest wyrażana za pomocą ustawień przeglądarki internetowej. Jeżeli nie wyrażanie Państwo zgody na wykorzystywanie przez Amilaut tych plików, powinniście Państwo zmienić ustawienia swojej przeglądarki w odpowiedni sposób lub zrezygnować z korzystania z naszej strony internetowej.
W naszym Serwisie internetowym używamy pliki „cookies”, służące do zbierania i przetwarzania danych w celu analizowania ruchu na stronach naszego Serwisu.
Pliki „cookies” to dane informatyczne, pliki tekstowe, które są przechowywane w urządzeniu końcowym Użytkownika jakim jest komputer, tablet, smartphone lub inne urządzenie wyposażone w przeglądarkę pozwalającą przeglądać strony WWW. „Cookies” przechowywane są w przeglądarce lub na dysku twardym urządzenia Użytkownika przeglądającego strony internetowe na których stosowane są pliki „cookies”.
Tzw. ciasteczka czyli pliki „cookies” przeważnie zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, unikalny numer oraz czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym. Używane są zazwyczaj do rozpoznawania urządzenia Użytkownika przy ponownym połączeniu ze stroną internetową z której pochodzą.
Pliki „cookies” nie służą do ustalenia tożsamości Użytkownika, ale pozwalają dokładniej określić indywidualne potrzeby Użytkownika posługującego się danym urządzeniem i dzięki temu oferować lepsze Usługi i bardziej dopasowane do jego wymagań, a także ułatwiać połączenie z interesującymi Użytkownika witrynami.
Państwa przeglądarka internetowa domyślnie dopuszcza wykorzystywanie plików cookies w Państwa urządzeniu, dlatego przy pierwszej wizycie prosimy o wyrażenie zgody na użycie cookies.

W jakim celu Amilaut przetwarza dane osobowe?
CEL USTAWOWY
: księgowania, fakturowania, zapewnienia obsługi serwisowej i gwarancyjnej, obsługi sprzedaży ratalnej, rozliczeń finansowych

CEL ZWIĄZANY Z REALIZACJĄ USŁUG I SPRZEDAŻĄ TOWARÓW OFEROWANYCH PRZEZ AMILAUT
Spełnianie standardów obsługi Klientów Amilaut w zakresie diagnostyki, terapii i protezowania słuchu.

Jakie dane osobowe zbiera i przetwarza Amilaut?
W trakcie rejestracji wizyty i/lub dokonywania zakupu Produktu lub Usługi przez Klienta, wymagamy podania następujących danych:
• Imię i nazwisko
• Adres zamieszkania
• Nr telefonu
Przetwarzamy dane tylko niezbędne do realizacji wybranego przez Klienta przedmiotu umowy oraz wybranej przez niego formy kontaktu.
Przy realizacji Umowy świadczonych przez nas Usług i sprzedaży Produktów nie jest obligatoryjne podanie wszystkich wyżej wymienionych Danych Osobowych. Podanie Danych Osobowych przez Klienta oraz wyrażenie przez niego zgody na przetwarzanie tych danych jest dobrowolne, jest także warunkiem zawarcia i realizacji Umowy sprzedaży.
W zależności od rodzaju usługi konsekwencją niepodania Danych Osobowych i nie wyrażenia zgody na ich przetwarzanie może być brak możliwości zawarcia Umowy sprzedaży Produktów i Usług oferowanych przez Amilaut.
W zależności od wykonywanej usługi z której Klient korzysta, będą przetwarzane następujące dane osobowe:
– dane teleadresowe,
-dane związane użyciem karty płatniczej
– pesel, orzeczenie o niepełnosprawności w przypadku korzystania przez Klientów z Państwowej pomocy finansowej pochodzącej z NFZ, PFRON, MOPS
– zdrowotne, anatomiczne, preferencyjne i profilowe – związane z badaniem słuchu, niedosłuchem, stosowaniem pomocy słuchowych oraz terapii słuchu.
– numer dokumentu tożsamości, o statusie zatrudnienia, o dochodach własnych i członków wspólnego gospodarstwa domowego, o wysokości kosztów utrzymania i spłacanych kredytach –tylko w przypadku zawierania umowy kredytowej poprzez Amilaut.

POWIERZANIE I UDOSTĘPNIANIE DANYCH OSOBOWYCH
Amilaut zastrzega , iż zgodnie z obowiązującymi przepisami o ochronie danych osobowych, może powierzyć przetwarzanie danych osobowych Użytkowników, których danymi administruje, innym podmiotom w celu prawidłowego wykonania przez te podmioty czynności związanych z hostingiem, administracją, utrzymywaniem oraz zarządzaniem Serwisem, a także z dochodzeniem roszczeń oraz wyjaśnieniem okoliczności niedozwolonego korzystania z usług świadczonych drogą elektroniczną.
Amilaut informuje niniejszym Użytkownika, że powierza przetwarzanie danych osobowych podmiotom np. firmom prawniczym, informatycznym, likwidatorom szkód, wykonawcy usług w ramach likwidacji szkód, itp.
Powierzenie danych osobowych następuje zawsze na podstawie pisemnej umowy powierzenia danych.
Nie udostępniamy zebranych danych podmiotom trzecim, z wyłączeniem sytuacji, w których jest to wymagane przepisami powszechnie obowiązującego prawa, tj. na podstawie żądania uprawnionego do tej czynności organu lub sądu.

Odbiorcą danych osobowych Klienta mogą być:
-producenci zamawianych wyrobów medycznych w procesie produkcji oraz obsługi serwisowej gwarancyjnej i postgwarancyjnej.
– firmy współpracujące w zakresie prowadzenia indywidualnej terapii słuchu
– organy skarbowe
-firmy i jednostki realizujące zadania PFRON,NFZ, MOPS
– realizator obsługi sprzedaży ratalnej,
– jednostki pośredniczące w realizacji przesyłek adresowych,
– jednostki kontrolne z mocy prawa

Czy dane zostaną przekazane poza (EOG) Europejski Obszar Gospodarczy?
Nie przekazujemy i nie planujemy przekazywać danych Klientów poza EOG.

Jak długo przetwarzamy dane w Amilaut?

Dane osobowe przetwarzamy nie dłużej niż jest to konieczne. Przede wszystkim do czasu niezbędnego do rozliczeń podatkowych lub wygaśnięcia roszczeń, o ile przepisy nie nakazują nam wcześniej usunięcia danych. Maksymalny okres przechowywania danych Klientów w celach rozliczeniowych wynosi 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku związany ze świadczoną Usługą. Maksymalny okres przechowywania danych Klientów w celu świadczenia usług związanych z zakupem oferowanych produktów przez Amilaut Martyna Szajbner wynosi 18 lat. W przypadku korespondencji e-mail oraz użycia formularza kontaktowego znajdującego się na stronie serwisu www.amilaut.pl czas przechowywania wiadomości jest ograniczony do 30 dni. Po tym terminie korespondencja mailowa zostaje bezpowrotnie skasowana.

Uprawnienia w związku z przetwarzaniem danych osobowych
Klientom Amilaut i użytkownikom serwisu ww.amilaut.pl przysługują związane z tym uprawnienia:

1 Dostęp do treści swoich danych
2 Możliwość poprawiania treści przetwarzanych danych
3 Prawo do bycia zapomnianym – czyli możliwość żądania usunięcia moich danych osobowych przez Amilaut lub żądania powiadomienia o tym innych administratorów, którym udostępniono te dane (wyjątkiem jest przetwarzanie danych wymaganych przez przepisy prawa),
4 Prawo do ograniczenia przetwarzania,
5 Prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
6 Prawo do przenoszenia danych – czyli prawo do otrzymania od administratora (przedsiębiorcy) moich danych osobowych lub przesłania tych danych innemu administratorowi.
Z wyżej wymienionych praw może skorzystać każdy Klient składając wniosek osobiście w siedzibie Amilaut wysyłając listownie na adres siedziby,lub droga elektroniczną na adres mailowy biuro@amilaut.pl
Zakres każdego z wyżej wymienionych praw oraz sytuację, kiedy można z nich skorzystać wynikają z przepisów prawa. To z którego uprawnienia może skorzystać Klient, zależeć będzie np. od podstawy prawnej wykorzystania przez nas danych Klienta oraz do celu ich przetwarzania.
Amilaut w terminie 30 dni zastosuje się do wydanej dyspozycji.
W celu realizacji dyspozycji jesteśmy uprawnieni do weryfikacji tożsamości Klienta, aby jego dane nie trafiły do nieuprawnionej osoby.

KONTAKT Z ORGANEM NADZORCZYM
Klient ma prawo wniesienia skargi do GIODO gdy uzna iż przetwarzanie jego danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
ZMIANA POLITYKI OCHRONY PRYWATNOŚCI
Amilaut zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszej Polityce Ochrony Prywatności. Jednocześnie zapewniamy, iż wynikające z tego dokumentu prawa Użytkownika nie zostaną ograniczone bez jego zgody. Wszelkie zmiany dotyczące Polityki Ochrony Prywatności będą publikowane w Serwisie pod adresem www.audiomed.com.pl.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE
W zakresie nieuregulowanym niniejszą Polityką prywatności obowiązują przepisy z zakresu ochrony danych osobowych.
Niniejsza Polityka prywatności obowiązuje od dnia 25.05.2018 r.

Informacje dotyczące pracy gabinetu AMILAUT – COVID-19

Drodzy Państwo!
Świadomie i odpowiedzialnie wykonując zawód protetyk słuchu, zapewniamy, że stosujemy wszelkie możliwe sposoby na to aby bezpiecznie dla Państwa i nas samych wykonywać swoją pracę. Mając świadomość jak ważna jest w tej trudnej sytuacji komunikacja i dostęp do informacji, szczególnie dla seniorów, jesteśmy dostępni codziennie 9-17.

Działając zgodnie z poniższymi zasadami zapewniamy Państwu BEZPIECZNY dostęp do POMOCY SŁUCHOWYCH oraz ich SERWISU. Informujemy, że nasz GABINET:

● Wyposażony jest w odpowiednie środki do dezynfekcji, które stosujemy aby podczas wizyty zapewnić Państwu PEŁNĄ OCHRONĘ przed bakteriami i wirusami.

● Protetycy słuchu stosują MASKI, ochronne PRZYŁBICE oraz RĘKAWICE jednorazowe.

● W pomieszczeniu głównym znajduje się STANOWISKO DO ODKAŻANIA RĄK z którego skorzystać zobowiązana jest każda osoba, która wchodzi do naszej placówki.

● Naszym pacjentom zapewniamy jednorazowe lateksowe rękawice ochronne.

● Podczas obsługi zachowujemy bezpieczny dystans 2 m odległości

● W placówce mogą przebywać maksymalnie DWIE OSOBY, pozostałe (nieumówione) dla zachowania Państwa bezpieczeństwa oczekują w kolejce na zewnątrz.

● Każdy pacjent umawiany jest telefonicznie na wyznaczony termin i godzinę (dane kontaktowe: 22/635-34-15, 693 994 068, biuro@amilaut.pl – WIZYTĘ MOŻNA UMÓWIĆ poniedziałek -piątek 9-17 oraz w sobotę 10-14).

● Pierwszeństwo obsługi mają osoby niepełnosprawne ruchowo.

● W miarę możliwości prosimy o przybywanie w pojedynkę (bez osób towarzyszących) NIE DOTYCZY ASYSTENTÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.

● W godzinach 10-12 pierwszeństwo obsługi mają SENIORZY.

● Pomiędzy kolejnymi umówionymi wizytami zachowujemy stosowny odstęp czasu, który zapewnia możliwość zdezynfekowania blatów, klamek, terminali płatniczych, siedzisk, podłóg). Dzięki temu nie zetkniecie się Państwo z inną osobą.

● W naszej placówce stosujemy OZONOWANIE POWIETRZA skuteczną i sprawdzoną metodę na walkę w COVID-19.

Podczas umawiania wizyty nasi Protetycy mogą zadać kilka pytań:
– Czy w ciągu ostatnich 14 DNI mieliście Państwo kontakt z osobą zarażoną koronawisusem?
– Czy w ostatnim czasie Państwo lub ktoś z Państwa rodziny miał poniższe objawy:

W trosce o wspólne dobro uprzejmie prosimy przed umówieniem wizyty o przeanalizowanie powyższych czynników i jeśli to wskazane, przełożenie wizyty na inny DOGODNY TERMIN. Jako właściciel firmy Amilaut zapewniam Państwa, że nasza placówka jest bezpieczna. Na bieżąco będę aktualizować warunki i godziny pracy firmy zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia.

Martyna Szajbner