Finansowanie

Z jakich źródeł można pozyskać pieniądze umożliwiające zakup aparatu słuchowego?
Dofinansowanie pochodzące z Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ).

W Polsce aparaty słuchowe i systemy wspomagające słyszenie podlegają refundacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Od 1 stycznia 2014 r. obowiązuje nowe Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie. Szczegóły dofinansowania poniżej.

DOTYCZY APARATÓW NA PRZEWODNICTWO POWIETRZNE (czyli większości aparatów słuchowych)
PACJENCI POWYŻEJ 26 R.Ż. (minimalny wymagany stopień uszkodzenia słuchu to niedosłuch powyżej 40 dB)
W przypadku tej grupy pacjentów maksymalny limit finansowania ze środków publicznych za 1 aparat słuchowy wynosi 70% z limitu, który wynosi 1.000 zł. Co oznacza, że można uzyskać refundację w kwocie 700 zł. Tu istnieje możliwość refundacji na 1 lub 2 aparaty słuchowe (przy obustronnym ubytku słuchu) wtedy refundacja wyniesie 1400zł.

Refundacja przysługuje raz na 5 lat.

DOTYCZY APARATÓW NA PRZEWODNICTWO KOSTNE
PACJENCI POWYŻEJ 26 R.Ż. (minimalny wymagany stopień uszkodzenia słuchu to wartość powyżej 40 db, z wyłączeniem aparatów słuchowych mocowanych na stałe). W tej grupie pacjentów maksymalny limit finansowania ze środków publicznych za 1 aparat słuchowy wynosi 1.800 zł. Możliwość refundacji na 1 lub 2 aparaty słuchowe (przy obustronnym ubytku słuchu).

Refundacja przysługuje raz na 5 lat.

DOTYCZY INDYWIDUALNYCH WKŁADEK USZNYCH
PACJENCI POWYŻEJ 26 R.Ż.
Dofinansowanie wynosi 50 zł za sztukę dla pacjentów którzy oprócz aparatów słuchowych mają wskazania do używania wkładki.

Refundacja przysługuje raz na 5 lat.Dofinansowania pochodzące z Państwowego Funduszu rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PEFRON)


Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie dofinansowują ze środków PEFRON:
- aparaty słuchowe
- systemy FM
- urządzenia komunikujące na drodze bluetooth aparaty słuchowe z urządzeniami audio typu komputer, smartfon, urządzenia muzyczne
- telefony dla niedosłyszących
- budziki z alarmem
- systemy powiadamiające o pojawiającym się dzwonku do drzwi, telefonie, płaczu dziecka czy wykrytym pożarze

Informacje jak uzyskać dofinasowania znajdziecie na stronach internetowych miejskich PCPR, poniżej link
http://www.pcpr.info/znajdzswojpcpr
Istotne zakładki:
"Dofinansowanie do zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze " dotyczy głównie aparatów słuchowych zaś
"Dofinansowanie likwidacji barier w komunikowaniu się i barier technicznych " pozostałych wymienionych urządzeń.

Pracownicy naszej firmy służą pomocą w zakresie merytorycznym jak również w praktycznym przygotowaniu wniosków i kompletowaniu dokumentów.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ( MOPS)

Dla osób posiadających bardzo niskie dochody przygotowane jest wsparcie na użytek celowy. Aby zasięgnąć informacji zależy zgłosić się do oddziału MOPS.

Fundacje


Fundacje wspierają również osoby dorosłe.


Santander Consumer BankDla osób, które nie mogą skorzystać z refundacji lub tych, które różnicę w cenie chcieliby pokryć kredytem mamy przygotowaną ofertę kredytową. Umowa sporządzana jest na miejscu w firmie Amilaut, zazwyczaj potrzeby jest dowód osobisty oraz poświadczenie wysokości dochodu. Weryfikacja jest bardzo przyjazna dla klienta, a pozytywną decyzję o przyznaniu kredytu możecie Państwo otrzymać w ciągu kilku minut od złożenia wniosku - tym samym aparaty słuchowe możecie Państwo zabrać tego samego dnia do domu.

Możliwe jest rozłożenie kwoty nawet na 36 rat.

W promocji dla naszych klientów bank przygotował RATY 0%

Decydując się na korzystanie z naszej strony akceptujecie Państwo naszą politykę prywatności, w której znajdują się informacje na temat używanych przez nas plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu bez zmiany ustawień na Państwa urządzeniu oznacza wyrażanie zgody na używanie plików cookies. Czytaj dalej.