Urządzenia wspomagające słyszenie

Wśród urządzeń wspomagających słyszeniewyróżniamy produkty szwedzkiej firmy
Bellman & Symfon


Firma ta produkuje akcesoria dla osób niedosłyszących, niesłyszących, a także dla użytkowników implantów ślimakowych. Urządzenia te oprócz spełniania swej podstawowej, powiadamiającej funkcji, są poręczne, wszechstronne i łatwe w użyciu, a także stylowo zaprojektowane.

Poniżej prezentujemy serię wyrobów Bellman&Symfon, sprawiających, że codzienne życie osób niedosłyszących i niesłyszących staje się po prostu łatwiejsze.

Audio Asystent Maxi BE8008

Audio Asystent Maxi przeznaczony jest dla osób z niedosłuchem lub problemami ze zrozumieniem mowy w trudnych warunkach akustycznych. Audio Asystent Maxi posiada wbudowany wewnętrzny mikrofon wszechkierunkowy, który zbiera dźwięki z otoczenia - nakierowany na rozmówcę skupi się na jego głosie. Użytkownik dzięki zastosowaniu słuchawek zewnętrznych może komfortowo odbierać dźwięki otoczenia.
Zestaw składa się z urządzenia i słuchawek nagłownych.

Cena: 970 zł

Odbiorniki Bellman & Symfon

Odbiornik osobisty na rękę BE 8102

Urządzenie przenośne, w postaci "zegarka na rękę", co pozwala odebrać sygnały z czujników z każdego miejsca w domu i w każdej sytuacji. Nie ogranicza wykonywania codziennych domowych czynności, pozwala swobodnie poruszać się i kontrolować co dzieje się w otoczeniu. Odbiornik BE 8102 może powiadamiać o czterech sytuacjach gdy:
  • dzwoni telefon
  • dzwoni domofon lub dzwonek do drzwi
  • płacze dziecko
  • włącza się czujnik przeciwpożarowy
Można dowolnie łączyć ze sobą odbiornik z nadajnikami, a tym samym komponować własny system powiadamiający. Maksymalnie możliwe są cztery sytuacje alarmujące, można jednak np. wybrać tylko "płacz dziecka" i "dzwonek do drzwi"

Aby uzyskać informacje o tych sytuacjach należy do odbiornika BE8102 zastosować czujniki:
  • Czujnik płaczu dziecka (baby cry) BE 1490
  • Czujnik dymu BE 1480
Zestawy można konfigurować dowolnie.

Cena: 1570 zł (zegarek z ładowarką)

Sygnalizator świetlny Flash- BE 1442

Odbiornik można umieścić w dowolnym miejscu. W zależności od rodzaju otrzymanego sygnału radiowego (które urządzenie wzbudza), emituje silne sygnały świetlne podobne do lampy błyskowej. Posiada dodatkowo diody określające rodzaj sygnału.
Sygnalizator świetlny Bellman Visit zwraca naszą uwagę ostrym światłem stroboskopowym i informuje nas o pojawieniu się różnych alarmów diodami sygnalizacyjnymi. Do sygnalizatora można podłączyć poduszkę wibracyjną BE- 1270.

Zasilanie:

Sygnalizator wyposażony jest w zasilacz, który podłączamy do sieci, jak również w wewnętrzny akumulator (NiMh), który aktywuje się w momencie, gdy odłączymy sygnalizator od sieci zasilającej. Nie musi być na stałe w sieci.

Cena 1030 zł

Poduszka wibracyjna BE- 1270

Dołączona do sygnalizatora silnie wibruje. Może być umieszczana np. pod poduszką w łóżku.
Można ją podłączyć między innymi do odbiornika Flash, Pager’a, Budzika.

Cena 155 zł

Odbiornik osobisty przenośny Pager BE 1470

Dzięki małej obudowie można go z łatwością nosić przy sobie - włożyć do kieszeni lub przymocować za pomocą specjalnego uchwytu do paska. Pager odbiera sygnał z różnych nadajników systemu Bellman Visit i alarmuje użytkownika różnymi rodzajami wibracji i diodami, kiedy np. dzwoni telefon, płacze dziecko, unosi się dym, czy ktoś dzwoni do drzwi.

Pager może być również używany z ładowarką (BE 1260). Pager wyposażony jest w sygnalizator niskiego poziomu baterii. Do ładowarki można podłączyć poduszkę wibracyjną BE 1270 (działa, gdy pager znajduje się w ładowarce), dzięki czemu również w nocy użytkownik zostanie powiadomiony o sygnałach z zewnątrz.

Zasilanie:

1x bateria 1,5V. Żywotność baterii- ok. 1 miesiąc. lub z ładowarką- BE 1260.

Cena 1550 zł Pager
ładowarka(BE1260): 500 zł

Czujnik dymu BE 1480

Czujnik dymu ostrzega o niebezpieczeństwie pożaru. Mocuje się go na suficie podobnie jak standardowe alarmy przeciwpożarowe. Reaguje na dym oraz na ciepło (wersja optyczno-termiczna). Nie wolno pokrywać czujnika żadnymi farbami. Jeżeli użytkownik wie, że w pomieszczeniu pojawi się dym (np. od gotowania) może on przyciskając na krótko przycisk testowy czujnika zredukować okresowo jego czułość. Ponowne przyciśnięcie przycisku testowego przywraca stan normalnej czułości. Jeżeli czujnik nie zostanie przełączony ręcznie po 20 min sam powróci do stanu normalnej czułości.

Cena: 1190 zł

Czujnik dzwonka do drzwi BE 1420

Nadajnik radiowy przeznaczony do użycia w pomieszczeniach, rozpoznający dźwięk dzwonka do drzwi. W przypadku dzwonka elektromechanicznego, czujnik dzwonka reaguje na pole elektromagnetyczne emitowane przez dzwonek. Czujnik musi być zawsze zamontowany bardzo blisko dzwonka (ok. 3 cm). Czujnik jest aktywowany przez wbudowany mikrofon wewnętrzny lub opcjonalny mikrofon zewnętrzny.

Zasilanie: 1 bateria 9 V. Czas użytkowania może wynosić kilka lat - jeżeli dioda urządzenia świeci się na żółto, oznacza to konieczność wymiany baterii.

Cena: 620 zł

Czujnik płaczu dziecka (baby cry) BE 1490

Czujnik płaczu dziecka reaguje na płacz dziecka i przekazuje informacje do sygnalizatorów. Czujnik można postawić lub zawiesić na ścianie w odległości ok. 0,5 - 2 m od dziecka. Możliwe jest ustawienie 3 pozycji czułości czujnika - 1 pozycja oznacza najmniejszą czułość, a pozycja 3 - czułość największą. W jednym czasie mogą być używane maksymalnie 4 czujniki płaczu dziecka - każdy z nich po odpowiednim ustawieniu będzie wysyłał do nadajnika inny sygnał, tak aby użytkownik wiedział czy płacze dziecko 1, dziecko 2 itd.

Zasilanie: 1 bateria 9V. Czas użytkowania: ok.1-1,5 roku - jeżeli dioda urządzenia świeci się na żółto oznacza to konieczność wymiany baterii.

Cena: 1020zł

Wśród urządzeń wspomagających słyszenie istnieje wiele rozwiązań, powyżej przedstawiono te najważniejsze składowe systemu. Jeśli poszukujecie Państwo systemów skomponowanych specjalnie dla siebie prosimy o kontakt :
22 635 34 15 lub biuro@amilaut.pl nasi specjaliści na pewno podpowiedzą i poradzą, co jeszcze możemy dla Państwa zrobić.
Zapraszamy również do zakupu drogą wysyłkową: zamówienia@amilaut.pl

Koszt wysyłki 18 zł (kurier DHL), przy zakupach powyżej 300 zł przesyłka bezpłatna.