Aparaty słuchowe

Jakie marki aparatów słuchowych proponujemy?


Wśród producentów aparatów słuchowych znajdziecie Państwo całą gamę aparatów przeznaczonych do różnych ubytków słuchu - od lekkich po głębokie. Wygląd aparatów zmienia się od klasycznych aparatów umieszczanych za uchem pacjenta, po coraz bardziej miniaturowe umieszczone tylko w przewodzie słuchowym. Poniżej proponowane przez nas marki: Audio Service, Bernafon, Oticon, Phonak, Resound, Siemens , Signia, Starkey, Widex. Zachęcamy do zapoznania się z produktami, szczegółowych informacji udzieli Państwu protetyk słuchu podczas konsultacji. Zapraszamy do umówienia się na pierwszą wizytę, która rozjaśni Państwu tematykę pomocy słuchowych i pomoże ustalić, które aparaty będą najlepszym rozwiązaniem dla Państwa niedosłuchu.

Co zyskujecie Państwo zgłaszając się na konsultację właśnie do nas?

 • Na miejscu przeprowadzamy szczegółowe badania słuchu w kabinie ciszy
 • opieramy się na wielu badaniach dzięki czemu dopasowanie aparatów słuchowych staje się niezwykle precyzyjne
 • przeprowadzamy testy zysku z aparatów słuchowych, co daje Państwu pewność, że otrzymujecie produkt najwyższej jakości w danej cenie
 • nasza kadra to wykwalifikowani specjaliści z długoletnim stażem pracy
 • każdy zakup może poprzedzić wypożyczenie aparatów na okres próbny. Pozwoli to Państwu uzyskać pewność, że rozwiązanie słuchowe proponowane przez nas sprawdza się w każdych warunkach akustycznych, w jakich Państwo przebywacie na co dzień.
 • spotkanie w Amilaut to zyskany czas w procesie doboru aparatów słuchowych
 • u nas sprawdzicie Państwo działanie aparatów słuchowych aż dziewięciu producentów aparatów, co dotychczas wymagało kilku wizyt u różnych dystrybutorów.

Podstawową zasadą firmy Phonak jest kreatywne dążenie do przekraczania granic technologii. Poprzez ciągły wysiłek wkładany w poszukiwanie nowych rozwiązań, Phonak osiągnął jeden z najwyższych wskaźników innowacyjności na rynku. Firma Phonak, członek Sonova Group z siedzibą w Zurychu, w Szwajcarii, opracowuje, produkuje i dystrybuuje systemy słuchowe i radiowe od ponad 50 lat. W ten sposób Phonak łączy ogromną wiedzę w dziedzinie akustyki i słuchowych technologii, wraz z intensywną współpracą ze specjalistami w dziedzinie słyszenia. Celem firmy jest poprawa zdolności słyszenia i rozpoznawania mowy przez osoby z ubytkiem słuchu, poprawiając w ten sposób jakość ich życia. Phonak oferuje szeroką gamę cyfrowych aparatów słuchowych ustanawiając nowe standardy miniaturyzacji i wydajności.

Informacje o produktach: www.phonak.com


Signia rozpoczyna nowy rozdział w świecie doskonale zaprojektowanych, prawie niewidocznych, inteligentnych i dopasowujących się do potrzeb użytkownika aparatów słuchowych. Z marką Signia wszystko co robimy – od rozwoju przełomowych technologii po spersonalizowaną opiekę nad słuchem – koncentruje się na pacjentach i skupia na wniesieniu pozytywnego wkładu w ich życie. Signia to kompleksowe portfolio zaawansowanych technologicznie aparatów słuchowych, dodatkowych rozwiązań, bogactwo wiedzy i praktyka, dzięki którym każdy może poznać barwny świat dźwięku.

Informacje o produktach: www.signia-aparatysluchowe.pl
GNP Magnusson Aparatura Medyczna Sp. z o.o. powstała w 2012 roku, a jej celem jest dostarczanie Klientom wysokiej jakości urządzeń medycznych. Naszą Firmę tworzy młoda, bardzo dobrze wykształcona kadra, a nasze działania cechuje pasja, młodzieńczy duch oraz chęć rozwoju. Z zaangażowaniem podchodzimy do zlecanych nam zadań – zarówno tych małych jak i tych dużych. Nasza praca ma służyć innym dlatego w każde nasze działanie wkładamy wiele staranności. Wierzymy, że ciągły rozwój jest możliwy wyłącznie poprzez samodoskonalenie i samorealizację dlatego chcemy dostarczać naszym użytkownikom najwyższej jakości produkty.

Informacje o produktach: www.resound-polska.pl
W 1946 roku Hans Gfeller Junior zbudował pierwszy aparat słuchowy dla swojego ojca Hansa Gfellera, założyciela i właściciela firmy Bernafon. To właśnie od tego momentu każdy produkt firmy Bernafon jest „owocem” precyzyjnej szwajcarskiej myśli technicznej. W 1988 roku firma Bernafon wprowadziła na rynek pierwszy na świecie programowany cyfrowo aparat słuchowy. To rewolucyjne wydarzenie oznaczało ogromny postęp w branży aparatów słuchowych. Kolejnym przełomowym wydarzeniem było zastosowanie przez firmę Bernafon unikalnej technologii przetwarzania sygnału Channel Free™. Dzisiejsze aparaty słuchowe to nie tylko cyfrowe przetwarzanie dźwięku, ale także ich miniaturyzacja oraz wprowadzanie innowacyjnych opcji dodatkowych, które zwiększają funkcjonalność produktu. Dzięki szwajcarskiej myśli inżynieryjnej, firma Bernafon wprowadziła m.in. pierwszy na świecie całkowicie cyfrowo programowalny aparat słuchowy. Centrum badawczo-rozwojowe firmy Bernafon znajduje się w Bernie, stolicy Szwajcarii. Aparaty słuchowe firmy Bernafon są dostępne w pełnej gamie wzorów i kolorów, mogą być wyposażone w pilota zdalnego sterowania, a także łączyć się z innymi urządzeniami audio dzięki technologii Bluetooth®. Dostępne są zarówno aparaty wewnątrzuszne, jak i zauszne oraz takie, które mogą również stanowić widoczny, modny dodatek.

Informacje o produktach: www.bernafon.pl
Głównym celem działalności firmy jest niesienie wsparcia osobom cierpiącym z powodu trudności w słyszeniu dźwięków i rozumieniu mowy. Od ponad 35 lat w swojej siedzibie w Herford firma Audio Service zajmuje się opracowywaniem aparatów słuchowych dostarczając na rynek nowoczesne, a zarazem niezawodne produkty wspomagające klientów we wszystkich sytuacjach związanych z zakłóceniami słyszenia, przy szczególnym uwzględnieniu ich potrzeb i oczekiwań. Firma specjalizuje się w aparatach wewnątrzusznych, jednak oferuje także pełen zakres aparatów zausznych, otwarte dopasowania, aparaty klasy RIC, wkładki douszne oraz szeroki zakres akcesoriów.

Informacje o produktach: www.audioservice.pl
Firma Starkey Hearing Technologies to coś więcej niż tylko producent aparatów słuchowych. Jej działalność polega na łączeniu ludzi i zmienianiu ich życia na lepsze. Starkey wierzy, że zdolność słyszenia otaczającego nas świata i ludzi jest równie ważna jak oddychanie. Jako światowego lidera w produkcji i dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań słuchowych, głównym celem Starkey jest zbliżanie się ludzi. Sprawia, że ich życie staje się bogatsze i pełniejsze, a wszystko to dzięki umożliwieniu im osiągnięcia pełnego potencjału w życiu. W 1967, William F. Austin zakładając naszą firmę wychodził z prostego założenia: „Sami nie jesteśmy w stanie zrobić wiele. Razem możemy zmienić świat.”

Informacje o produktach: www.starkey.com.pl
Filozofia którą kieruje się firma Oticon to "People First", która zawiera się w zdaniu, jesteśmy po to „by dawać ludziom możliwość swobodnej komunikacji, naturalnych kontaktów i aktywnego uczestnictwa.”

Oticon stał się firmą nowatorskich rozwiązań, ponieważ stawia ludzi na pierwszym miejscu. Stale dąży do zdobycia nowej wiedzy, gdyż chce wciąż się uczyć i znajdować nowe sposoby, dzięki czemu może tworzyć lepsze rozwiązania i jako pierwsi wprowadzać na rynek nowatorskie pomysły. By wyjść naprzeciw potrzebom zmieniającego się rynku Oticon określił obszary, w których połączył pasję, doświadczenie i zaangażowanie – obszary, na których Oticon inwestuje wysiłki i zasoby to audiologia, technologia, dopasowanie oraz doradztwo. W ten sposób firma daje przykład i dostarcza najbardziej innowacyjne rozwiązania w protetyce słuchu.

Informacje o produktach: www.oticon.plJakie wyróżniamy typy aparatów pod względem ich wyglądu?

APARATY ZAUSZNE – BTE (ANG. BEHIND-THE-EAR)Klasyczne aparaty zauszne (BTE) przeznaczone do ubytków słuchu od lekkich do głębokich. Stosowane gdy rodzaj ubytku słuchu tego wymaga lub np. przewód słuchowy jest bardzo wąski lub prosty co wyklucza możliwość zastosowania aparatu ITE bądź CIC.

Moduł elektroniki w klasycznym aparacie zausznym jest umieszczony w obudowie, która umieszczana jest za uchem użytkownika.

Plastikowy dźwiękowód zakończony wkładką uszną doprowadza wzmocniony i przetworzony dźwięk do ucha użytkownika.

Przyciski zmiany głośności i programu umieszczone są na górnej powierzchni aparatu, co zapewnia użytkownikowi swobodny do nich dostęp.

Co więcej w zależności od modelu, w przypadku aparatów zausznych można zastosować tzw. dopasowanie otwarte, które charakteryzuje się małą wkładką o zoptymalizowanych parametrach przetwarzania dźwięku.

Dla kogo przeznaczone są aparaty zauszne?

Aparaty zauszne są jednym z najbardziej przystępnych rozwiązań, przeznaczone są głównie dla osób:
 • z ubytkiem słuchu od lekkiego po głęboki
 • każdym typie (rodzaju) ubytku słuchu
 • dla osób z trudnościami manualnymi, wymagających trymerów, którymi można zmienić głośność lub program aparatu słuchowego
 • dla osób z możliwymi nawrotami stanów zapalnych uszu, których uszy wymagają ciągłej wentylacji


APARATY WEWNĄTRZUSZNE – ITE (ANG. IN-THE-EAR)Modele wewnątrzuszne (ITE) są odpowiednim rozwiązaniem w przypadku niedosłuchów z zakresu od lekkich do znacznych.

Wszystkie podzespoły elektroniczne mieszczą się w plastikowej obudowie wykonanej na kształt ucha użytkownika.

Modele wewnątrzuszne umieszczane są w przewodzie słuchowym, jednak częściowo wystają z małżowiny usznej.

Rozmiar, a co za tym idzie widoczność aparatu zależą od stopnia niedosłuchu oraz od kształtu przewodu słuchowego.

W aparatach ITE istnieje możliwość zastosowania potencjometru oraz przycisku zmiany programów.

Dla kogo przeznaczone są aparaty wewnątrzuszne?

Aparaty wewnątrzuszne pozwalają na zastosowanie ich wśród osób:
 • którym zależy na estetyce i schowaniu aparatów w uchu
 • chcących regulować samodzielnie aparaty przy pomocy przełączników
 • nie chorujących na przewlekłe stany zapalne uszu (wydzielina z uszu może uszkodzić aparat słuchowy)
 • aktywnych fizycznie ( umiejscowienie w uchu zapobiega wypadnięciu i pozwala uprawiać sporty bez obawy przed utratą aparatów)


WEWNĄTRZKANAŁOWE – CIC (ANG.COMPLETELY-IN-CANAL)CIC to najmniejsze modele aparatów słuchowych. Są przeznaczone do niedosłuchów lekkich i średnich. Indywidualnie wykonana obudowa mieści w sobie elektronikę aparatu.

Aparat CIC umieszczany jest głęboko w przewodzie słuchowym, dzięki czemu staje się on praktycznie niewidoczny. Zaletą modeli CIC jest zatem dyskrecja: praktycznie nikt nie jest w stanie zauważyć aparatu w uchu użytkownika.

CIC to modele w pełni automatyczne. Aby ułatwić wyjmowania aparatu z ucha, montuje się w nich cienką żyłkę do wyciągania aparatu z ucha.

Dla kogo przeznaczone są aparaty wewnątrzkanałowe?

Aparaty wewnątrzkanałowe można zastosować u osób:
 • z ubytkiem słuchu od lekkiego po znaczny
 • chcących całkowicie zachować dyskrecję np. w pracy
 • aktywnych ruchowo, uprawiających sport
 • ceniących sobie wygodę użytkowania aparatów słuchowych i noszenia okularów jednocześnie


 • MODELE ZE SŁUCHAWKĄ ZEWNĘTRZNĄ – RIC  Modele ze słuchawką zewnętrzną umieszczaną w przewodzie słuchowym są stosunkowo nowym rozwiązaniem. Przeznaczone są do niedosłuchów z zakresu od lekkich do głębokich.

  W porównaniu do klasycznych aparatów zausznych (BTE), słuchawka (miniaturowa część elektroniczna) aparatów RIC znajduje się poza obudową aparatu i jest umieszczana wewnątrz przewodu słuchowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu sam aparat może być mniejszy.

  Modele RIC składają się z trzech części: aparatu umieszczanego za uchem użytkownika, przewodu łączącego aparat ze słuchawką, oraz samej słuchawki, która jest umieszczana w przewodzie słuchowym.

  Modele RIC są bardzo dyskretne, jednocześnie oferując duże wzmocnienie. Działają w pełni automatycznie.

  MODEL RITE (Z WKŁADKĄ ZE ZINTEGROWANĄ SŁUCHAWKĄ)  Model aparatu RITE (z wkładką ze zintegrowaną słuchawką) to nowość wśród aparatów słuchowych przeznaczonych dla umiarkowanego do głębokiego ubytku słuchu.

  W porównaniu z klasycznym modelem zausznym (BTE), w modelu RITE słuchawka umieszczona jest we wkładce a nie w obudowie aparatu, co umożliwia redukcję rozmiaru aparatu.

  Model RITE składa się z trzech części: obudowy – umieszczonej za uchem; cienkiego wężyka z przewodem słuchawki łączącego obudowę ze słuchawką oraz słuchawki zintegrowanej z wkładką umieszczaną w małżowinie usznej.

  Model RITE to dyskretny, a jednocześnie mocny i w pełni automatyczny aparat słuchowy.

  Należy zwrócić uwagę, że model RITE jest bardzo podobny do modelu RIC (z końcówką ze zintegrowaną słuchawką). Różnica polega na miejscu umieszczenia wkładki/końcówki ze zintegrowaną słuchawką w przewodzie słuchowym.

  Dla kogo przeznaczone są aparaty RIC i RITE?

  Aparaty te znajdą swoich odbiorców w grupie osób, które poszukują rozwiązań silnych, a jednocześnie dyskretnych. Osobom z postępującym ubytkiem słuchu może to w łagodny sposób pozwolić zastąpić użytkowane dotychczas słabsze aparaty wewnątrzuszne miniaturowymi aparatami zausznymi o dużej mocy.
  Dzięki tego typu rozwiązaniom dźwięk trafia bezpośrednio do błony bębenkowej, co pozwala uzyskać pełny i czysty odbiór dźwięku.

Badania słuchuW naszej placówce przeprowadzane są badania słuchu wśród dzieci w każdym wieku. Badania, które wykonujemy to: Otoskopia, audiometria impedancyjna i tonalna, testy zysków. Czytaj więcej

Aparaty słuchowe dla dzieciSpośród producentów aparatów słuchowych kilku proponuje rozwiązania skierowane do dzieci. Czytaj więcej

Konsultacja protetyka słuchuW okresie gdy dziecko choruje na uszy, ma podejrzenie niedosłuchu lub użytkuje aparaty słuchowe konsultacja z protetykiem słuchu jest niezbędnym elementem w drodze do wyleczenia lub poprawy jakości słyszenia dziecka. Tak więc obok konsultacji laryngologicznej i logopedycznej należy spotkać się również z protetykiem słuchu. Czytaj więcej

Przysługujące dofinansowaniaRefundacja dla dzieci i osób do czasu ukończenia 26 r.ż. pochodząca ze środków NFZ i PEFRON może wynosić nawet 5.000 zł do każdego aparatu słuchowego. Przy doborze dwóch aparatów nawet 10.0000 zł. łącznie. Poniżej szczegółowe informacje. W Polsce aparaty słuchowe i systemy wspomagające słyszenie podlegają refundacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Od 1 stycznia 2014 r. obowiązuje nowe Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie. Czytaj więcej

Gwarancja opiekiAmilaut to gwarancja jakości. Stając się naszymi klientami zyskujecie Państwo pełną ofertę i zaplecze związane z korzystaniem z aparatów słuchowych w ciągu całego okresu ich użytkowania. Aby zapewnić Państwu wysoką jakość obsługi cyklicznie zapraszamy Państwa na okresowe przeglądy. Czytaj więcej

Serwis aparatów słuchowychStając się klientem Amilaut, zyskujesz rzetelny serwis. Dzięki szerokiej ofercie proponowanych aparatów w naszej firmie naprawiane i serwisowane są aparaty słuchowe aż dziewięciu producentów: Audio Service, Bernafon, Siemens, Signia, Oticon, Widex, Starkey, Phonak, Resound Wszystkie aparaty posiadają 3-letnią, niektóre 4-letnią gwarancję. Czytaj więcej

Decydując się na korzystanie z naszej strony akceptujecie Państwo naszą politykę prywatności, w której znajdują się informacje na temat używanych przez nas plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu bez zmiany ustawień na Państwa urządzeniu oznacza wyrażanie zgody na używanie plików cookies. Czytaj dalej.