Pielęgnacja aparatów słuchowych

Pielęgnacja aparatów słuchowych oraz wkładek usznych


Żywotność aparatów słuchowych to średnio pięć do dziesięciu lat. Aby zachować je w dobrej kondycji i cieszyć się czystym dźwiękiem każdego dnia, należy systematycznie dbać o higienę aparatów słuchowych i wkładek. W naszej ofercie znajdziecie Państwo pełną gamę środków i narzędzi do czyszczenia i pielęgnacji aparatów oraz wkładek usznych.

Poniżej zamieszczamy informacje, filmiki instruktażowe oraz dostępne produkty Cedis.

Jak czyścić aparat słuchowy i wkładkę uszną?


Pielęgnacja aparatu i wkładki jest istotna ze względów higienicznych, poprawności przekazywania dźwięków do ucha, jak również minimalizacji napraw spowodowanych korozją.

Aparat słuchowy należy codziennie osuszać, aby usunąć wilgoć z mikrofonów i elektroniki. Do tego celu użyj elektronicznego pudełka do osuszania bądź kapsuły osuszającej, jeśli przebywasz w relatywnie suchym środowisku.
Przed każdym użyciem przetrzyj wkładkę i aparat słuchowy chusteczką do dezynfekcji.

Dwa lub 3 razy w tygodniu zaleca się wyczyścić wkładkę i dźwiękowód z resztek naskórka i woskowiny. Do tego celu użyj tabletki do czyszczenia i specjalnie zaprojektowanego pudełka do czyszczenia. Pamiętaj aby oddzielić aparat od wkładki. Po czyszczeniu wypłucz wkładkę i dźwiękowód letnią wodą, osusz je, a nadmiar wody z dźwiękowodu i przewodów wentylacyjnych wydmuchaj gruszką lub OtoFloss (specjalną nitką do osuszania).

 
 

Jak czyścić wewnątrzuszne aparaty słuchowe (ITE)?


Codzienna pielęgnacja aparatu jest istotna ze względów higienicznych, poprawności przekazywania dźwięków do ucha, jak również minimalizacji napraw spowodowanych korozją.
Aparat słuchowy należy codziennie osuszać aby usunąć wilgoć z mikrofonów i elektroniki. Do tego celu możesz użyć elektronicznego pudełka do osuszania bądź kapsuły osuszającej, jeśli przebywasz w relatywnie suchym środowisku.

Przed każdym użyciem przetrzyj aparat słuchowy chusteczką do dezynfekcji.
Jeśli Twój aparat posiada wentylację należy ją codziennie udrożniać przy pomocy żyłki a pozostałości woskowiny i naskórka usunąć specjalnym wyciorkiem bądź specjalną nitką OtoFloss.

Filtr słuchawki możesz po osuszeniu wyczyścić małą szczoteczką. Pamiętaj aby nie wpychać woskowiny w głąb filtra i nie przebić go. Wymień filtr na nowy jeśli jest on mocno zabrudzony.

Twój Protetyk Słuchu poprowadzi Cię przez każdy etap pielęgnacji i dobierze odpowiednie elementy dla Twojego aparatu słuchowego.

Produkty do higieny aparatów słuchowych i wkładek usznych firmy Cedis.


Zestaw składa się z tabletek czyszczących z aktywnym tlenem, pudełka z sitkiem oraz gruszki do osuszania dźwiękowodu i wentylacji. Odpowiedni dla użytkowników aparatów zausznych z wkładką uszną. Służy do czyszczenia wkładki i dźwiękowodu z zabrudzeń.

Zestaw zawiera:

 • 8 tabletek czyszczących
 • 1 pudełko do czyszczenia wkładek
 • 1 gruszkę

cena: 36,5 zł


Zestaw składa się z kapsułek osuszających, pudełka do osuszania i sprayu ze szczoteczką.
Odpowiedni dla użytkowników aparatów słuchowych typów wewnątrzusznych. Służy do czyszczenia przy użyciu sprayu i szczoteczki z trudnych zabrudzeń oraz do codziennego osuszania urządzeń z wilgoci.

Zestaw zawiera:
 • 4 kapsułki osuszające
 • 1 pudełko do osuszania aparatu
 • 1 spray do czyszczenia

cena: 53 zł


Zestaw składa się z kapsułek osuszających, pudełka do osuszania oraz wilgotnych chusteczek.
Odpowiedni dla użytkowników aparatów słuchowych typów wewnątrzusznych oraz na otwarte protezowanie. Służy do czyszczenia aparatu chusteczką oraz do codziennego osuszania urządzeń z wilgoci.

Zestaw zawiera:
 • 4 kapsułki osuszające
 • 1 pudełko do osuszania aparatu
 • 25 chusteczek do dezynfekcji

cena: 57 zł


Zestaw składa się z tabletek czyszczących z aktywnym tlenem, pudełka z sitkiem, gruszki do osuszania dźwiękowodu i wentylacji oraz praktycznej kosmetyczki podróżnej.
Odpowiedni dla użytkowników aparatów zausznych z wkładką uszną. Służy do czyszczenia wkładki i dźwiękowodu z zabrudzeń.

Zestaw zawiera:
 • 8 tabletek czyszczących
 • 1 pudełko do czyszczenia z sitkiem
 • 1 gruszka
 • kosmetyczka/torba podróżna

cena: 64 zł


Zestaw składa się z tabletek czyszczących z aktywnym tlenem, pudełka do czyszczenia, gruszki, kapsułek osuszających oraz pudełka do osuszania.
Odpowiedni dla użytkowników aparatów zausznych z wkładką uszną. Służy do czyszczenia wkładki oraz osuszania aparatu.

Zestaw zawiera:
 • 8 tabletek czyszczących
 • pudełko do czyszczenia wkładek
 • 4 kapsułki osuszające
 • pudełko do osuszania aparatu
 • gruszkę

cena: 71 zł


Produkty można zamówić wysyłając e-mail pod adres:
zamowienia@amilaut.pl

Koszt wysyłki:
18 zł przesyłka kurierska DHL