Czym różnią się najnowsze aparaty słuchowe Signia X
od poprzedniej generacji Signia Nx?

Do aparatów słuchowych trzeba się przyzwyczaić. Czy to prawda?
13 listopada 2020
Maseczki, a niedosłuch.
12 lutego 2021

Czym różnią się najnowsze aparaty słuchowe Signia X
od poprzedniej generacji Signia Nx?

Aparaty serii X to nowe rozwiązania do poprawy słyszenia wyprodukowane przez firmę Signia, która jest wiodącym producentem na rynku aparatów słuchowych. Co je odróżnia od poprzedniej platformy NX? Na pewno ciekawym nowym rozwiązaniem na rynku aparatów słuchowych są czujniki akustyczno – ruchowe. Pozwalają one w sytuacji w której się poruszamy na poprawę zrozumienia mowy. Na przykład idziemy hałaśliwą ulicą, po prawej stronie mamy rozmówcę. Aparaty poprzez zamontowany żyroskop ustawiają się tak, że lewy aparat wycisza szum otoczenia, a prawy wzmacnia mowę. Dzięki takiemu rozwiązaniu rozumienie mowy w aparatach Pure X ulega znacznej poprawie. Zastosowanie słuchawek o odpowiedniej mocy, daje nam możliwość zastosowania dyskretnego aparatu słuchowego od lekkiego do znacznego ubytku słuchu.

Akumulator i budowa

Aparaty słuchowe Signia Pure X możemy zastosować jako aparaty ładowalne wyposażone w ogniwo litowo – jonowe lub aparaty zasilane na baterie 312. Możemy założyć, że aparaty ładowalne wytrzymają do 23 godzin bez łączności z akcesoriami lub do 20 godzin, przy 5 godzinach korzystania ze strumieniowania bluethoot. W przypadku baterii czas zasilania to ok 5-7 dni. Ładowarka korzystając z diod pokazuje nam w prosty sposób status naładowania akumulatorów. Ponadto akumulator ma o 20% większą wydajność niż poprzednik z platformy NX. Zatem aparaty słuchowe ładowalne są wygodnym i ekologicznym rozwiązaniem.

Nowa obudowa pozwoliła zastosować wygodniejsze umiejscowienie przełączników głośności czy zmiany programów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, aparaty łatwiej regulować, a obudowa w aparatach Pure Charge&Go X jest mniejsza w stosunku do aparatów z rodziny NX. Jeżeli natomiast chcielibyśmy skorzystać z dyskretnego ustawiania aparatów słuchowych, możemy ściągnąć aplikację Signia App na swojego smartfona. Aplikacja posiada w sobie wbudowane 3 różne aplikacje z których można było korzystać z platformy NX.

Bluetooth

Również w najnowszych aparatach Pure X tak jak w NX mamy wbudowany moduł bluethoot. Daje nam to ogromne możliwości poprawy zrozumienia mowy przez telefon, telewizor czy słuchanie muzyki w dobrej jakości. W przypadku telefonów opartych na systemie IOS (Iphone), rozmowy telefoniczne czy słuchanie muzyki jest strumieniowane bezpośrednio do naszych aparatów słuchowych. Jednakże posiadając smartfona na systemie android potrzebujemy wspomóc się urządzeniem StreamLine Mic. Urządzenie zapewnia nam możliwość rozmowy telefonicznej, słuchania muzyki w bardzo dobrej jakości lub możemy go użyć jako mikrofonu np. podczas wykładu/lekcji, podając StreamLine Mic nauczycielowi doskonale rozumiemy co nam chce przekazać.
Kolejnym akcesorium wartym uwagi jest StreamLine TV. Jest to urządzenie do przekazu dźwięku z telewizora bezpośrednio do aparatów słuchowych. Oprócz naturalnego brzmienia, znacznie poprawia zrozumienie mowy z telewizora.

Decydując się na korzystanie z naszej strony akceptujecie Państwo naszą politykę prywatności, w której znajdują się informacje na temat używanych przez nas plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu bez zmiany ustawień na Państwa urządzeniu oznacza wyrażanie zgody na używanie plików cookies. Czytaj dalej.