Wkładka uszna jest nieodłącznym elementem aparatu słuchowego. Wykonuje się ją na podstawie indywidualnie wykonanego odlewu ucha.

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Wkładka uszna spełnia bardzo ważne funkcje:

 

* Zadaniem wkładki usznej jest szczelne zatkanie ucha w celu uniknięcia nieprzyjemnego dla pacjenta „pisku” aparatu, czyli sprzężenia zwrotnego.

 

* Wkładka jest także stabilizacją dla całego aparatu. Poprzez umieszczenie w kanale słuchowym podtrzymuje ona aparat (część elektroniczną) znajdującą się za uchem.

 

* Wkładka spełnia także rolę pewnego rodzaju przekaźnika dźwięku. Poprzez dźwiękowód łączy się ona z aparatem słuchowym i przekazuje odpowiednio przetworzony dźwięk na ścianę błony bębenkowej.

 

 

 

Kształt i wielkość wkładki usznej zależy od wielkości ucha i średnicy przewodu słuchowego zewnętrznego danego pacjenta. To indywidualne dopasowanie pozwala na otrzymanie pełnego komfortu. Wkładka wykonana na podstawie formy ucha precyzyjnie przylega do ścian przewodu słuchowego, nie powodując drażliwego pocierania, łaskotania czy ucisku.

 

 

 

 

WKŁADKI INDYWIDUALNE MIĘKKIE

 

               tl_files/nowa/images/wkladki/09.jpg

 

 

Wkładki wykonane z miękkiego tworzywa. Najczęściej stosowane u dzieci.

 

Wykonywane w wielu kolorach. Również w kolorach łączonych.

 

 

 

WKŁADKI INDYWIDUALNE TWARDE

 

                tl_files/nowa/images/wkladki/001_RGB.jpg

 

Wkładki wykonane z akrylu.

Stosowane u większości pacjentów dorosłych.

Wykonywane w wielu kolorach.

 

We wkładce twardej istnieje możliwość umieszczenia różnego rodzaju ozdób, np. gwiazdek, kwiatków, serduszek czy brokatu.

 

 

 

 

KOLORY WKŁADEK