Aparaty słuchowe

Jakie marki aparatów słuchowych proponujemy?

Wśród producentów aparatów słuchowych znajdziecie Państwo całą gamę aparatów przeznaczonych do różnych ubytków słuchu – od lekkich po głębokie. Wygląd aparatów zmienia się od klasycznych aparatów umieszczanych za uchem pacjenta, po coraz bardziej miniaturowe umieszczone tylko w przewodzie słuchowym. Poniżej proponowane przez nas marki:
Zachęcamy do zapoznania się z produktami, szczegółowych informacji udzieli Państwu protetyk słuchu podczas konsultacji. Zapraszamy do umówienia się na pierwszą wizytę, która rozjaśni Państwu tematykę pomocy słuchowych i pomoże ustalić, które aparaty będą najlepszym rozwiązaniem dla Państwa niedosłuchu.

Co zyskujecie Państwo zgłaszając się na konsultację właśnie do nas?

Drobne naprawy pogwarancyjne wykonywane są na miejscu w siedzibie naszej firmy:

Jakie wyróżniamy typy aparatów pod względem ich wyglądu?

Aparaty zauszne BTE (Behind Hearing Aid)

Klasyczne aparaty zauszne (BTE) przeznaczone do ubytków słuchu od lekkich do głębokich. Stosowane gdy rodzaj ubytku słuchu tego wymaga lub np. przewód słuchowy jest bardzo wąski lub prosty co wyklucza możliwość zastosowania aparatu ITE bądź CIC.

Moduł elektroniki w klasycznym aparacie zausznym jest umieszczony w obudowie, która umieszczana jest za uchem użytkownika.

Plastikowy dźwiękowód zakończony wkładką uszną doprowadza wzmocniony i przetworzony dźwięk do ucha użytkownika.

Przyciski zmiany głośności i programu umieszczone są na górnej powierzchni aparatu, co zapewnia użytkownikowi swobodny do nich dostęp.

Co więcej w zależności od modelu, w przypadku aparatów zausznych można zastosować tzw. dopasowanie otwarte, które charakteryzuje się małą wkładką o zoptymalizowanych parametrach przetwarzania dźwięku.

Dla kogo przeznaczone są aparaty zauszne?

Aparaty zauszne są jednym z najbardziej przystępnych rozwiązań, przeznaczone są głównie dla osób:

Aparaty wewnątrzuszne ITE (In The Ear)

Modele wewnątrzuszne (ITE) są odpowiednim rozwiązaniem w przypadku niedosłuchów z zakresu od lekkich do znacznych.

Wszystkie podzespoły elektroniczne mieszczą się w plastikowej obudowie wykonanej na kształt ucha użytkownika.

Modele wewnątrzuszne umieszczane są w przewodzie słuchowym, jednak częściowo wystają z małżowiny usznej.

Rozmiar, a co za tym idzie widoczność aparatu zależą od stopnia niedosłuchu oraz od kształtu przewodu słuchowego.

W aparatach ITE istnieje możliwość zastosowania potencjometru oraz przycisku zmiany programów.

Dla kogo przeznaczone są aparaty wewnątrzuszne?

Aparaty wewnątrzuszne pozwalają na zastosowanie ich wśród osób:

Aparaty wewnątrzkanałowe CIC (Completely In Canal)

CIC to najmniejsze modele aparatów słuchowych. Są przeznaczone do niedosłuchów lekkich i średnich. Indywidualnie wykonana obudowa mieści w sobie elektronikę aparatu.

Aparat CIC umieszczany jest głęboko w przewodzie słuchowym, dzięki czemu staje się on praktycznie niewidoczny. Zaletą modeli CIC jest zatem dyskrecja: praktycznie nikt nie jest w stanie zauważyć aparatu w uchu użytkownika.

CIC to modele w pełni automatyczne. Aby ułatwić wyjmowania aparatu z ucha, montuje się w nich cienką żyłkę do wyciągania aparatu z ucha.

Dla kogo przeznaczone są aparaty wewnątrzkanałowe?

Aparaty wewnątrzkanałowe można zastosować u osób:

Aparaty ze słuchawką zewnętrzną RIC (Completely In Canal)

Modele ze słuchawką zewnętrzną umieszczaną w przewodzie słuchowym są stosunkowo nowym rozwiązaniem. Przeznaczone są do niedosłuchów z zakresu od lekkich do głębokich.

W porównaniu do klasycznych aparatów zausznych (BTE), słuchawka (miniaturowa część elektroniczna) aparatów RIC znajduje się poza obudową aparatu i jest umieszczana wewnątrz przewodu słuchowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu sam aparat może być mniejszy.

Modele RIC składają się z trzech części: aparatu umieszczanego za uchem użytkownika, przewodu łączącego aparat ze słuchawką, oraz samej słuchawki, która jest umieszczana w przewodzie słuchowym.

Modele RIC są bardzo dyskretne, jednocześnie oferując duże wzmocnienie. Działają w pełni automatycznie.

Aparaty RITE (z wkładką ze zintegrowaną słuchawką)

Model aparatu RITE (z wkładką ze zintegrowaną słuchawką) to nowość wśród aparatów słuchowych przeznaczonych dla umiarkowanego do głębokiego ubytku słuchu.

W porównaniu z klasycznym modelem zausznym (BTE), w modelu RITE słuchawka umieszczona jest we wkładce a nie w obudowie aparatu, co umożliwia redukcję rozmiaru aparatu.

Model RITE składa się z trzech części: obudowy – umieszczonej za uchem; cienkiego wężyka z przewodem słuchawki łączącego obudowę ze słuchawką oraz słuchawki zintegrowanej z wkładką umieszczaną w małżowinie usznej.

Model RITE to dyskretny, a jednocześnie mocny i w pełni automatyczny aparat słuchowy. Należy zwrócić uwagę, że model RITE jest bardzo podobny do modelu RIC (z końcówką ze zintegrowaną słuchawką). Różnica polega na miejscu umieszczenia wkładki/końcówki ze zintegrowaną słuchawką w przewodzie słuchowym.

Dla kogo przeznaczone są aparaty RIC i RITE?

Aparaty te znajdą swoich odbiorców w grupie osób, które poszukują rozwiązań silnych, a jednocześnie dyskretnych. Osobom z postępującym ubytkiem słuchu może to w łagodny sposób pozwolić zastąpić użytkowane dotychczas słabsze aparaty wewnątrzuszne miniaturowymi aparatami zausznymi o dużej mocy. Dzięki tego typu rozwiązaniom dźwięk trafia bezpośrednio do błony bębenkowej, co pozwala uzyskać pełny i czysty odbiór dźwięku.

Badania słuchu

W naszej placówce przeprowadzane są badania słuchu wśród dzieci w każdym wieku. Badania, które wykonujemy to: Otoskopia, audiometria impedancyjna i tonalna, testy zysków.
Czytaj więcej

Aparaty słuchowe dla dzieci

Spośród producentów aparatów słuchowych kilku proponuje rozwiązania skierowane do dzieci.
Czytaj więcej
jak dbac o sluch

Konsultacja protetyka słuchu

W okresie gdy dziecko choruje na uszy, ma podejrzenie niedosłuchu lub użytkuje aparaty słuchowe konsultacja z protetykiem słuchu jest niezbędnym elementem w drodze do wyleczenia lub poprawy jakości słyszenia dziecka. Tak więc obok konsultacji laryngologicznej i logopedycznej należy spotkać się również z protetykiem słuchu.
Czytaj więcej

Gwarancja opieki

Amilaut to gwarancja jakości. Stając się naszymi klientami zyskujecie Państwo pełną ofertę i zaplecze związane z korzystaniem z aparatów słuchowych w ciągu całego okresu ich użytkowania. Aby zapewnić Państwu wysoką jakość obsługi cyklicznie zapraszamy Państwa na okresowe przeglądy.
Czytaj więcej

Serwis aparatów słuchowych

Stając się klientem Amilaut, zyskujesz rzetelny serwis. Dzięki szerokiej ofercie proponowanych aparatów w naszej firmie naprawiane i serwisowane są aparaty słuchowe aż dziewięciu producentów: Audio Service, Bernafon, Siemens, Signia, Oticon, Widex, Starkey, Phonak, Resound Wszystkie aparaty posiadają 3-letnią, niektóre 4-letnią gwarancję.
Czytaj więcej

Przysługujące dofinansowania

Refundacja dla dzieci i osób do czasu ukończenia 26 r.ż. pochodząca ze środków NFZ i PEFRON może wynosić nawet 5.000 zł do każdego aparatu słuchowego. Przy doborze dwóch aparatów nawet 10.0000 zł. łącznie. Poniżej szczegółowe informacje. W Polsce aparaty słuchowe i systemy wspomagające słyszenie podlegają refundacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Od 1 stycznia 2014 r. obowiązuje nowe Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie.
Czytaj więcej
narodowy-fundusz-zdrowia-logo